29-Mayıs-2023 00:06:20

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
Belediye, hayvanlara duyarlılığı bir kez daha gösterdi

Belediye, hayvanlara duyarlılığı bir kez daha gösterdi

Sokak hayvanları için büyük bir barınak yapımına start veren Gerede Belediyesi, önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda sahipli kedi ve köpeklere ücretsiz kuduz aşısı uygulaması gerçekleştirileceğini duyurdu.

Kedi ve köpeği olan vatandaşlarımız tarafından büyük ilgiyle takip edilen ve uygulandığı dönemlerde yoğun katılım sağlanan bu uygulama, 4 aydan büyük kedi ve köpekler için 29 Mart 2018 Perşembe günü başlayacak.

Gerede Belediyesi Veteriner Hekimi Hüseyin Bal tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada; “Kedi ve Köpek sağlığını doğrudan, toplum sağlığını da dolaylı olarak ilgilendiren bu uygulama, 29 Mart 2018 tarihinde başlayacak olup 10 Nisan 2018 tarihine kadar hafta içi hergün 14.00 ile 16.00 saatleri arasında Gerede Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirilecek. Ayrıca uygulamanın gerçekleşmesinde Belediyemize aşı teminini sağlayan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze teşekkür ederim”dedi.

Uygulamaya katılan vatandaşlara ait kedi ve köpeklere uygulama sonunda kimlik kartları Belediye tarafından verilerek hayvanlarının aşılarını takip etmesi noktasında kolaylık sağlanmış olacak.

Cevap bırakın