29-Mayıs-2023 00:20:43

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
Belediye tarihinin en büyük ihalesinde rakamlar belli oldu

Belediye tarihinin en büyük ihalesinde rakamlar belli oldu

Orman İşletmesi bölgesine yapılacak B Tipi Mesire Alanı Projesi’nde rakamlar belli oldu. Yaklaşık maliyeti 15 Milyon TL olan proje, 10 Milyon 500 Bin TL’ye ihale edildi. Bu aynı zamanda belediye tarihinde bir proje için harcanılacak en büyük rakam oldu. Belediye Başkanı Mustafa Allar, projenin 500 günde tamamlanacağını söyledi. 

Orman İşletmesi B Tipi Mesire Alanı Projesi’ni Mustafa Singer & Rengi İnşaat Şirketi ortaklığı kazandı. İhale ile ilgili sözleşmeler yapıldı. İhale ile ilgili rakamları ilk kez açıklayan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, proje için harcanılacak kaynağın bir projede belediye kasasından bugüne kadar çıkacak en büyük rakam olduğunu söyledi.

Allar, “Orman İşletmesi B Tipi Mesire Alanı Projesi, bizim sosyal içerikli projelerimizin en önemlisi ve ekonomik anlamda da en büyük projelerimizden biri. Yaklaşık maliyeti 15 Milyon TL olan bir proje. 10 Milyon 500 Bin TL’ye ihalesi gerçekleşti. Bu aynı zamanda bir projede belediye kasasından bugüne kadar çıkacak en büyük rakam. Projenin sözleşmeleri yapıldı, çok güzel ve herkesin parmakla göstereceği bir projeye imza atıyoruz. Bu projeyi yapmak bize nasip oldu. Projeyi sözle anlatmak yetersiz kalır. Proje tamamlandığında vatandaşlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın çok güzel vakit geçirebilecekleri, huzur bulabileceği bir yatırım yapıyoruz. Bu yıl projeye başlanacak, 500 günde proje tamamlanacak.”dedi.

Elimiz güçlü

“Bu projeyi, ihalesini yapmadan önce kaynak hususunda gerekli adımları attık.” diyen Allar, “Biz parayı yönetiriz. Kendi kaynaklarımızla projeyi tamamlamaya çalışacağız, aynı zamanda Milletvekillerimiz Fehmi Küpçü ve Arzu Aydın ile yaptığımız istişarelerde “siz başlayın, gerekli desteği sağlamak için sizinle beraberiz” dediler. Hiç bir zaman bizi yalnız bırakmadılar. Gerekirse Ankara’da yatarız, gerekli desteği alırız. Gerede’nin bu noktada eli çok güçlü.”diye konuştu.

Projede neler var?

Yapılan ihale kapsamında; Kır Lokantası (250 M2), Kır Kahvesi (250 M2), Uçan Bisiklet Yolu, Macera Parkı, Zıpline, Biyolojik Gölet (680 M2), 50 Adet Piknik Ünitesi, 3 Adet Çocuk Oyun Alanı, İnteraktif Oyun Grubu, 27 Adet Altıgen Kamelya, Gezinti ve Araç Yolları, Kayak Pisti ve Suni Tepe, Mescit-Duvar Saati (2 Adet), Wc (1 Adet), Giriş Takı-Güvenlik Binası, Aydınlatma Üniteleri ve Cep Otoparklar yer alacak. 500 günde tamamlanacak proje, 2022 yılında kabule hazır hale getirecek.

Cevap bırakın