07-Şubat-2023 17:09:27

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
BİR DEV DAHA GELİYOR!

BİR DEV DAHA GELİYOR!

Özka Lastik Fabrikası’nın Gerede OSB’den arsa tahsis ettiğini ilk kez kamuoyuna duyurmayı başaran Yenigün haber ekibi, Cuma günü Gerede OSB’den Gaziantep’li işadamlarının 50.000 metrekare arsa satın aldığı bilgisine ulaşmayı başardı. Arsayı alan işadamlarının Türkiye’nin tanınmış ailelerinden Eruslu Ailesi olduğu öğrenildi. Peki, Eruslu Ailesi kim? Gaziantep’te hangi iş sektörlerinde fabrikaları var? Eruslu neden Gerede için büyük bir şans? Kurulacak fabrikada kaç işçi çalışacak? Hepsi haberimizin ayrıntısında…  

Gerede OSB’de Cuma günü önemli bir gelişme yaşandı. Bünyesinde Türkiye’nin bir çok önemli markasını barındıran Eruslu Grup, tekstil fabrikası kurmak üzere Gerede’den 50.000 metrekare arazi satın aldı.

Eruslu Grup yöneticileri ile Kaymakam Arslan Yurt, Belediye Başkanı Mustafa Allar ve İGM Üyesi Yusuf Gökçe’nin bir araya geldiği toplantıda Gaziantepli işadamlarına Gerede OSB’deki arazilerinin tahsisi yapılarak konu resmiyet kazandı.

Plastik doğrama devi ERPEN’in sahipleri!..

Gerede OSB’ye büyük bir tekstil fabrikası kuracak olan Eruslu Grup’un yapılan araştırmalarda büyük bir firma topluluğuna sahip olduğu ortaya çıktı. Türkiye’nin tanınmış markası Erpen’in de aralarında bulunduğu çok sayıda iş kolunu içinde barından tüm fabrikalar Eruslu Ailesi tarafından yönetiliyor. Ersulu Ailesi’nin Gaziantep’te neredeyse Gerede OSB büyüklüğünde olan 850.000 metrekarelik alanda ve bir çok farklı dalda üretim yapan fabrikaları bulunuyor. Eruslu Tekstil A.Ş. bünyesinde Gerede’ye kurulacak fabrikada özellikli tekstil ürünlerinin üretimi gerçekleştirilecek.

Ciddi yatırımcı

1972 yılından beri Gaziantep sanayisinde aktif rol alan Eruslu Grup’un kapasitesini sürekli büyüterek üretimine devam etmesi dikkat çekiyor. Ciddi bir yatırımcı olan Eruslu Grup, iplik fabrikaları ve Erpen’in yanı sıra bünyesinde Türkiye’nin önemli bir halı markasını barındırıyor ve 2003 yılından bu yana ürettiği halıları hem yurt içine hem de yurt dışına ihraç ediyor. Firma, Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde ise Türkiye’nin tanınmış markaları altında bebek bezi, ıslak mendil ve hasta bezi üretimi gerçekleştirerek satışını gerçekleştiriyor. Gerede’de de bebek bezi, ıslak mendil ve hasta bezi üretiminde kullanılan malzemelerin üretiminin gerçekleştirileceği bilgisine ulaşılırken, Ersulu bünyesinde plastik ambalaj fabrikası da bulunuyor. Eruslu Grup bünyesindeki tüm ürünler 54 ülkeye ihraç ediliyor.

Dile kolay tam 10 şirket!

Eruslu Grup bünyesindeki tüm şirketler şöyle: Boysan A.Ş., Eruslu Tekstil A.Ş., (BCF halı İpliği fabrikası, CF halı ipliği fabrikası, PP elyaf fabrikası), Erpen A.Ş., Eryap A.Ş., Kartal Poli A.Ş. (Ayakkabı Fabrikası), Winer A.Ş., Bonuspan A.Ş., Eruslu Sağlık Ürünleri A.Ş., Eruslu Plastik Ambalaj Sanayi A.Ş., Eruslu Halı Sanayi (Emirhan Halı A.Ş.)

Eruslu Grup’un başındaki isim ise Türkiye’nin tanınmış işadamlarından Ökkeş Eruslu. Gaziantep’te hayırseverliliği ile tanınan Eruslu, bir dönem AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı görevinde de bulundu.

Kaç işçi çalışacak?

Bünyesinde 10 şirketi barındıran Eruslu Grup yöneticileriyle Cuma günü yapılan görüşmelerde ciddi bir firmanın daha Gerede OSB’ye çekilmesi büyük başarı olarak kayıtlara geçti. Gerede’ye kurulacak fabrikayı Eruslu Grup yöneticilerinin etap etap 4 yıl içersinde tamamlayacakları öğrenildi. 4 yılın sonunda fabrikada 300 işçi çalışacak.

Önümüzdeki yıl fabrikanın ilk etabını tamamlamayı hedefleyen Eruslu Grup, ilk etapta tamamlayacağı fabrikada 100 işçi ile üretimine start vermeyi hedefliyor. İkinci etap sonunda bu sayı 200’ü bulacak ve fabrikanın 3’üncü bölümünün faaliyete girmesiyle 300 işçi fabrikadan evine ekmek götürecek.

1 Yorumlar
Hatice mucuk

İyi akşamlar ben Hatice mucuk sizde bir ricam var kızım iş arıyorum ne olur benim kizmada iş verin çok ihtiyacımız var

Cevap bırakın