29-Ocak-2023 17:31:07

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
BOLU’NUN EN İYİ İMAMI GEREDE’DEN

BOLU’NUN EN İYİ İMAMI GEREDE’DEN

“Erkek Din Görevlileri Arası Hafızlık Yarışması”na Gerede’yi temsilen katılan Yeni Camii İmam-Hatibi İbrahim Biçer, Bolu merkez ve tüm ilçelerin İmam Hatiplerini geride bırakarak birinci seçildi. Biçer, Bolu’yu temsilen bölgede derece elde etmeye çalışacak.  

İmamlıktaki güçlü sesi ve mesleğine duyduğu aşkla Gerede’de cemaatin kalbinde taht kurmayı başaran Yeni Cami İmam Hatibi İbrahim Biçer, Gerede’yi temsil etmek üzere katıldığı “Erkek Din Görevlileri Arası Hafızlık Yarışması”nda önemli bir derece elde ederek 1’inci seçilmeyi başardı.

Bolu Merkez dahil olmak üzere ilçelerdeki en iyi imamların yarıştığı yarışmada 1’incilik elde eden İbrahim Biçer’in merdivenleri birer birer tırmanması dikkatlerden kaçmazken, bu başarı “Hafızlar Diyarı” diye anılan Gerede’de mutlulukla karşılandı.

Köyden Yeni Cami’ye!   

Köyde imamlık yaparak görevine başlayan İbrahim Biçer’in bir süre ilçe merkezinde müezzinlik yaptıktan sonra gür sesi ve tilaveti ile Yeni Cami İmam Hatipliğine yükselmesi, bu süre zarfında da cemaatin kalbinde taht kurması, son olarak “Erkek Din Görevlileri Arası Hafızlık Yarışması”nda Gerede’ye kazandırdığı başarı kendisine duyulan sevgiyi boşa çıkartmadı.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde Bolu İl Müftülüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen yarışma sonunda birinciliği elde eden Yeni Camii İmam Hatibi İbrahim Biçer’in 12 Haziran 2016 Pazar günü Çankırı ilinde yapılacak “Erkek Din Görevlileri Bölge Hafızlık Yarışması”na Bolu ilini temsilen katılacağı duyuruldu.

3 Yorumlar
Halil Yalçın

İbrahim hocam i tebrik ediyorum.başarilarinin devamını diliyorum. Rabbim yolunu açık etsin inşallah.BAŞARİLAR..!

Halil Alioğlu

Tebrik ederim,başarılarınızın devamını dilerim,selamlar...

Ferhat ozturk.

İbrahim hocam basarilarinin devamini cenabu allah.tan dilerim rabbim yar ve yardimcin olsun insaallah.

Cevap bırakın