29-Ocak-2023 19:24:53

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Bu adamın hızına yetişmek mümkün değil!

Bu adamın hızına yetişmek mümkün değil!

Yenigün haber ekibi, hafta boyunca Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı takip altına aldı. Vatandaşların içine karışan ve sorunları yerinde gören bir profil çizen Allar’ın bu farklı yapısı aynı şekilde vatandaşlar tarafından güzel teveccühlerle karşılanıyor. Hafta sonları da dur durak bilmeden çalışan Allar’ın hızına yetişmekse mümkün olmuyor.

Muhabirlerimizi kan ter içersinde bırakan Allar, sabah namazını ilçemizdeki çeşitli camilerde kılıyor. Daha sonra rutin olarak yaptığı sabah çorbasını saat 06:00 sıralarında içerek mahalleleri şahsına ait araçla dolaşmaya başlıyor. Buradaki eksiklikleri tek başına yerinde inceleyen Allar, saat 7:00 ile 7:30 arasında yeniden şehir merkezine gelerek açık bulunan dükkanları ziyaret ediyor ve sabahın ilk ışıklarında işyerlerini açtıkları için esnaflara teşekkür ediyor. Muhakkak bir iki esnafın çayını içen Allar, kahvehanelerin ön bahçelerinde oturan yaşlıların yanlarına giderek elini öpüyor ve onların hayır duasını alıyor. Saat 8:00 sıralarında makamına geçen Allar’ın tüm personelden önce Belediye’ye geldiği söylenebilir. Mesainin başlamasıyla birlikte tüm birimlerin müdürlerini makamında toplayan Allar, burada mahallelerde gördüğü eksiklikleri birim amirlerine iletiyor.

Gerede’deki boş alanlara yığılan çöpleri tamamen toplatan ve itfaiye ekipleri aracılığıyla yıkatan Allar, ilçenin temiz bir görünüme kavuşmasına neden oldu. Yine 1 hafta içersinde Esentepe girişindeki toprak alana parke taşı döşettiren Allar, mahalle aralarında bozulan parke yolların tespitlerini yaparak acilen bu yolların düzeltilmesini personelinden istedi. Ayrıca sentetik sahanın yapımına start veren Başkan Allar, Karma Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikaları ziyaret ederek, istihdama yönelik işçi ihtiyacını karşılama noktasında neler yapabileceğini fabrika yetkilileriyle konuştu. Bu arada PTT Bolu yetkililerini Gerede’de yaşanan sıkıntıları görmeleri için ilçeye davet eden Başkan Allar, ilçedeki telekomünikasyon ile ilgili tüm sıkıntıların sona erdirilmesini istedi.

Cevap bırakın