04-Aralık-2022 15:49:54

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.6718 € 19.6651
Bu haberin başlığını vatandaşlarımıza havale ediyoruz!

Bu haberin başlığını vatandaşlarımıza havale ediyoruz!

Gerede Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışma ile güzel bir estetiğe kavuşturduğu şehir terminali girişindeki alt geçide 30 Mart yerel seçimleri öncesinde yapıştırılan muhtarlık afişlerinin kaldırılmaması projenin anlamını adeta yok etti. Binlerce lira harcanarak harabe halden kurtarılan ve ışıklandırma sistemi ile de özellikle geceleri muhteşem bir görünüme kavuşan alt geçitteki afişlerin sorumsuzca kaldırılmaması duyarlı vatandaşların da tepkisene yol açtı.

Vatandaşlar, bu güzel görüntüye gölge düşüren seçim afişlerinin kaldırılmasını isterken, konuya at gözlüğü ile bakılmazsa bu durumun ne kadar önemli bir husus olduğunu Yenigün aracılığıyla dile getirdiler. Özellikle şehir terminalinden yolcu almak üzere Gerede’ye ilk kez giriş yapanların olduğunu ve bu görüntü karşısında neler düşünebileceklerinin örneğini veren duyarlı vatandaşlar, ilçemize dışarıdan bakanların “bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” düşüncesine hasıl olacaklarını iddia ettiler.

Bu arada yapılan çalışmadan sonra en çok kendini bilmez birilerinin çıkıp duvar yazıları yazmasından korkulan alt geçitte bunlar yerine yönetmeye talip olanların kirli görüntü oluşturması akıllara soru işaretleri taşıyan bir başka husus oldu. Kent estetiğinin çok önemli olduğu yaşadığımız yüzyılda yapılan hizmete sahip çıkmadığımız bir kez daha gözler önüne serildi.

Not: Afişler kaldırılabilir umuduyla bu haber 20 gün okuyuculara servis edilmemiştir.

Cevap bırakın