29-Ocak-2023 09:05:22

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Camilerde eller yağmur için kalktı

Camilerde eller yağmur için kalktı

Gerede Müftüsü Hasan İzmirli, baş gösteren kuraklık tehlikesi nedeniyle Cuma vaazında kuraklığa dikkat çekerek, yağmur duası yaptı.

Kış mevsimi olmasına rağmen yağışlar istenen düzeyde gerçekleşmedi. Ülke genelinde yağış olmaması nedeniyle kuraklık tehlikesi baş gösterirken, Diyanet İşleri Başkanlığı harekete geçerek bütün camilerde yağmur duası yapılmasını kararlaştırdı. Baraj ve göllerdeki su seviyesi kuraklık tehdidini artırırken, Gerede Müftüsü Hasan İzmirli Cuma vaazında yağmur duası yaptı. İzmirli ayrıca, bütün cami imamlarını uyararak vakit namazlarında da zaman zaman dua okunmasını istedi.

Cuma vaazının sonunda bütün vatandaşların katıldığı yağmur duasının kabulü için eller açıldı. Cuma vaazı sırasında ve hutbede yapılan dualarda kar ve yağmur yağması, toprakların bereketlenmesi için dua edildi.

Bu arada Bolu Valisi İbrahim Özçimen de Twitter hesabında yağışların azlığına dikkat çekerek “Bolu’da uzun yıllar Ocak ayı yağış ortalaması 57.7kg/m² iken ayın ortasına gelmemize rağmen bu ay 0.1 kg/m² yağış kaydedildi” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın