29-Ocak-2023 19:23:36

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Çayören yaylası Aslı Şahin’le şenlendi

Çayören yaylası Aslı Şahin’le şenlendi

Çayören Köyü’nün düzenlediği 5. Yayla Şenliği dün yapıldı. Organizasyonda sahne alan Aslı Şahin şenliğe iştirak edenlere eşsiz bir gün yaşattı. 

Çayören Köyü Derneği tarafından organize edilen 5. Yayla Şenliği, Çayören Yaylası’nda gerçekleştirildi. Çayören Köyü mensuplarının yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı şenliğe Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Aslı Şahin’le coştular

Son yıllarda çıkış yakalayan oyun havalarının sultanı Aslı Şahin seslendirdiği birbirinden güzel parçalar ile şenliğe ayrı bir hava kattı ve katılımcıları coşturdu. Organizasyonda Aslı Şahin’in sponsorluğunu Opet Akaryakıt İstasyonu İşletmecisi Akif Allar üstlendi.

Şenlikte gazetemize açıklamalar yapan Çayören Köyü Muhtarı Cengiz Yıldız, böyle bir organizasyonun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek geleneksel hale getirilen Çayören Köyü Yayla Şenliği’nin uzun yıllar devam ettirileceğini belirtti.

Şenlikte mahalli oyunların yanı sıra penaltı atışları, ipte elma ısırma oyunu, çuval yarışı, kaşıkla yumurta taşıma oyunu ve kafada yumurta kırma oyunu oynandı. Ayrıca şenlikte çekilişler yapıldı ve bin bir çeşit hediye vatandaşlara kura ile verildi.

Son olarak şenliğe katılanlara etli pilav ve ayran ikramı yapıldı.

Cevap bırakın