04-Aralık-2022 10:38:21

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.6718 € 19.6651
Cenaze dönüşü kaza geçirdiler

Cenaze dönüşü kaza geçirdiler

Gerede’deki yakınlarının cenazesinden dönen Erbaş ailesi Kazan’da kaza yaptı. Taklalar atan aracın karşı yöne geçmemesi faciayı önlerken, Sürücü İbrahim Erbaş, aracın seyir halindeyken rot başının çıktığını, yanındakilerin paniklemesiyle kaza geçirdiklerini söyledi.  

Ankara’nın Kazan İlçesinde meydana gelen trafik kazasında, aynı aileden 4 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre; Gerede’deki bir yakınlarının cenazesinden Ankara’ya dönmekte olan Erbaş ailesinin içinde bulunduğu ve İbrahim Erbaş’ın kullandığı 06 MUE 82 plakalı otomobil, Kazan’ı 3 kilometre geçtikten sonra, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak iki yolun arasındaki 2 metre derinliğindeki şarampole devrildi.

Yaklaşık 50 metre sürüklenen araç, bölünmüş yolun arasındaki şarampolde taklalar atarak durabildi. Aracın diğer yola geçmeden durması, olası bir faciayı önledi.

Kazada sürücü İbrahim Erbaş ile birlikte annesi Zehra, ağabeyi Şükrü ve amcasının oğlu Ali Erbaş yaralandı. Sürücü Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, diğer yaralılar Yenimahalle Devlet Hastanesi’ne ve Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Panik yaptırdılar

Sürücü İbrahim Erbaş Gerede’deki bir yakınlarının cenazesinden dönmekte olduklarını belirterek, “Aracı hızlı da kullanmıyordum ama seyir halindeyken araç birden yalpalamaya başladı. Sanırım rot başı çıktı. Yanımdakiler de panik yaptırınca iki yolun arasına devrilerek durdurabildim. Yanımdakiler panik yaptırmasa aracı ben çok rahat yolun kenarında durdurabilirdim.”dedi.

Cevap bırakın