08-Şubat-2023 09:10:10

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
D 100 HİGHWAY’A KAPANSIN!

D 100 HİGHWAY’A KAPANSIN!

Kaldırılan minibüsler nedeniyle Gerede esnafını çileden çıkaran Highway Outlet için esnaftan ilginç bir çağrı geldi. Vekil Küpçü’ye seslenen Gerede esnafı, Highway Outlet’in D100 karayoluna kapatılmasını istedi. Esnaf ayrıca STK’ların artık bu konuda bir şeyler yapma zamanının geldiğini düşünürken, kepenk kapama eylemi yapacaklarının sinyalini verdiler.

Bolu Dağı A.Ş. tarafından Bolu Dağı esnafının mağduriyetlerinin önüne geçmek üzere oluşturulan Highway Outlet’in kuruluş amacı olan dinlenme tesisi yerine alışveriş merkezi haline geldiğini ve tüm bunların yanında bir de kaldırılan minibüsler nedeniyle kendilerinin büyük zarara uğradığını bir kez daha gazetemiz aracılığıyla dile getiren Gerede esnafı, D 100 karayolunun Highway Outlet’e kapatılmasını istediler.

Küpçü’ye seslendiler

Highway Outlet’in otoban tesisi olduğunu ve sadece otobanı kullananların buradan istifade etmeleri gerektiğini savunan esnafımız, Geredeli Vekil Fehmi Küpçü’ye seslenerek, “Ulaştırma Bakanımız ile Milletvekilimizin bu konuyu görüşmesini istiyoruz.”dediler.

Bu konu hakkında STK’ların da kıpırdanma vaktinin geldiğini belirten esnafımız, “Otoban üzerindeki illerden buraya alışveriş yapmak için gelenler olabilir. Buranın yatırımı böyle bir yatırımdı. Burada yatırım büyüdükçe müşteri buraya nasıl çekilebilir arayışları halen sürüyor. Gerede’den kaldırılan minibüsler bunun bir örneği. Bunun için otoban kurallarına uygun, otobanda seyahat eden kişilere Highway Outlet’in hizmet etmesini istiyoruz. STK’larımızın artık bir şeyler yapmalarını bekliyoruz. Bir araya gelinecekse gelelim, kepenk kapatma eylemi yapılacaksa yapalım ama artık sesimizi duyuralım.”diye konuştular.

Cevap bırakın