24-Eylül-2023 20:04:46

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 27.1935 € 28.9436
DERİ OSB’DE İNŞAATA BAŞLAYAN FABRİKA SAYISI 12’YE YÜKSELDİ

DERİ OSB’DE İNŞAATA BAŞLAYAN FABRİKA SAYISI 12’YE YÜKSELDİ

Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde hareketlilik devam ediyor. Deri OSB’de fabrika inşaatına başlayan firma sayısının 12’ye ulaştığını belirten Belediye Başkanı Mustafa Allar, 20 firmanın ise proje hazırlığı yaptığını ifade etti.

Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika inşaatlarına başlayan firma sayısı gün geçtikçe artıyor. Geçen yıl bir firmanın temel atarak fabrika inşasına başladığı Deri OSB’de bu yıl büyük bir hareketlik yaşanıyor. 12 firma daha hafriyat ve fabrika yapımına başladı.

Fabrika inşaatlarına başlayan firmaların isimleri şöyle; Bayındır Deri, Tuğralar Deri, Öz Mizan Deri, Vizyon Grup Deri, Teknik Kimya, Furkanlar Deri, Akgünlü Deri, Ekici Grup Deri, Suet Deri, Bir-Tek, Toktamış Deri ve Efeler Deri.

12 firmanın Deri OSB’de fabrika inşaatına başladığını ve bunun yanında 20 firmanın da proje hazırlığı yaptığını belirten Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “2017 yılında atılan ilk fabrika temeli ile beraber Deri OSB’de start resmen verilmiş oldu. Deri Sanayi’nin OSB’ye taşınması noktasında bugüne dek Bolu Milletvekilimiz Fehmi Küpçü’nün taşın altına elini koyduğunu öncelikle belirtmemiz lazım. Geçtiğimiz yıl taşınma için resmen start verildi. Sanayicilerimizin sıkıntısız Deri OSB’ye taşınmaları için gayret ediyoruz. Milletvekilimiz Fehmi Küpçü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programına dericilerimizin de eklenmesini sağlayarak, 2 Milyon TL’lik yatırıma sanayicilerimizin 1 Milyon TL hibe desteği almalarının önünü açmıştır. Deri sanayimiz ekonomimizin bel kemiği ve bunun farkındayız. Bu nedenle sanayicilerimizin sıkıntısız geçişi için çaba sarf ediyoruz.”diye konuştu.

Cevap bırakın