28-Mayıs-2023 09:03:57

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
DERİCİLERE AVRUPA KAPISINI ARALAYACAK TESİSİN KABA İNŞAATININ YÜZDE 80’İ BİTTİ

DERİCİLERE AVRUPA KAPISINI ARALAYACAK TESİSİN KABA İNŞAATININ YÜZDE 80’İ BİTTİ

Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde yapımı devam eden ve bittiğinde mevcut arıtma tesisinden yüzde 50 daha fazla arıtma kapasitesine sahip olacak 2. arıtma tesisinde çalışmalar hızla ilerliyor. Kaba inşaatı Yüzde 80 oranında biten yeni arıtma tesisinde kaba inşaat bittikten sonra mekanik işlemlerin yapımına başlanacak.

Özellikle ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin istediği bağımsız denetçiler tarafından verilen önemli belgeleri sanayiciler, bu yatırım bittikten sonra alabilecekler. Dericiler, bu kalite standartlarını belirleyen belgeler ile Avrupa’ya daha fazla ürün ihraç edecek. Böylelikle etiketlik derinin yanında Avrupa kapıları ayakkabılık deriye de sonuna kadar açılacak.

Geçen yıl Ekim ayında yapımına başlanılan Deri OSB 2. Arıtma Tesisi’nde önemli mesafeler katedildi. Cezaevinden sonra ilçeye yapılan en büyük ikinci inşaat yatırımında kaba inşaatın yüzde 80’i bitti. Kaba inşaattan sonra tesisin mekanik işlemlerinin yapımına başlanılacak. Deri Organize Sanayi Bölgesi, sadece fabrikalaşma anlamında değil çevresel anlamda da Avrupa standartlarının üzerine bu yatırımla çıkacak. Yeni arıtma tesisi ile beraber 6 bin metreküp kapasiteyle endüstriyel arıtma işlemi gerçekleştirilecek. Deri OSB’de 2. arıtma tesisi ile üretim kapasitesi de 2 katına çıkılabilecek.

Deri Sanayi’nin Avrupa’ya ve diğer ülkelere derisini ihraç edebilmeleri için bazı şartlar ve önemli belgeler isteniyor. Özellikle ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin istediği bağımsız denetçiler tarafından verilen önemli belgeleri sanayiciler, bu yatırım bittikten sonra alabilecekler. Dericiler, bu kalite standartlarını belirleyen belgeler ile Avrupa’ya daha fazla ürün ihraç edebilecek. Böylelikle etiketlik derinin yanında Avrupa kapıları ayakkabılık deriye de sonuna kadar açılacak.

Dericilere Avrupa vizesi getirecek

Derinin Avrupa pazarına ihracatı için belirlenen tüm standartları dericiler, yaptıkları dev yatırımlardan sonra yakalamaları gerekiyor. Tüm donanımıyla çok modern şekilde inşa edilen fabrikalar, Avrupa pazarını sonuna kadar hak ederken, bu büyük Arıtma Tesisi yatırımıyla dericilerin önünde Avrupa vizesi için engel teşkil edecek önemli bir sorun kalmayacak gibi gözüküyor. Ayrıca çevresel açıdan da doğaya saygılı bir üretimi bu yeni arıtma tesisi daha fazla sunacak.

Cevap bırakın