07-Şubat-2023 22:43:29

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Dile kolay 42 bin kitap!

Dile kolay 42 bin kitap!

Ocak ayında Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgi Evi’nde farklı kategorilerde en çok kitap okuyan 45 öğrenci ile Belediye yemekhanesinde öğle yemeğinde bir araya gelinerek, başarılı öğrencilere takdirname verildi.

Düzenlenen törenle öğrencilere takdir belgelerini Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Atay ve Belediye Meclis Üyesi Mehtap Demirses Burku takdim etti.

Gerede Belediyesi yemekhanesinde düzenlenen törende konuşma yapan Belediye Başkanı Ömer Baygın, “Yapılan araştırmalarda ülkemizde kitap okuma oranının gelişmiş birçok ülkelere göre bir hayli düşük olduğu uzmanlarca tespit edilmiştir. Bilgi evimiz açıldığı 2010 Eylül ayından bu yana 41 bin 997 adet kitap okunmuştur. Türkiye’de kişi başına düşen kitap okuma 12.000 de bir kitap iken Bilgievi’mizde kişi başı 14 kitaptır. Yine Bilgievi’mizde her yıl ortalama 200 öğrencimiz kitap okuma alışkanlığı kazanmaktadır. Bilgievi kütüphanemizde 5000’e yakın kitap bulunmaktadır ve her yıl güncellenmektedir. Ben, bu noktada desteklerini esirgemeyen Gerede Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum.”dedi. Gerede Belediyesi yemekhanesinde yenilen yemeklerin ardından, çekilen toplu hatıra fotoğrafının ile program son buldu.

Cevap bırakın