08-Şubat-2023 10:39:09

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Edirne’ye Dörtdivanlı Vali

Edirne’ye Dörtdivanlı Vali

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü Ekrem Canalp, Edirne Valisi olarak atandı. Peki Ekrem Canalp kimdir? Ekrem Canalp nerelidir?

Cumartesi günü Resmi Gazete ‘de yayımlanarak yürürlüğe giren valiler Kararnamesi ile daha önce İçişleri Bakanlığı Mülga Mahalli İdareler Genel Müdürü olarak görev yapan Ekrem Canalp, Edirne Valisi olarak atandı.

8 Ekim 1971 tarihinde Dörtdivan ilçesinde dünyaya gelen Canalp, İlköğretimini Dörtdivan’da, orta ve lise öğrenimini ise Ankara’da tamamladı.

1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde göreve başlayan Canalp,1996 yılında bu bölümden mezun oldu.

1996 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine Muğla Kaymakam Adayı olarak başlayan Canalp, Düzce’de Kaymakam refikliği, Afyon Sincanlı ’da vekalet stajlarını görevlerini yaptı.

Yurt dışı stajını İngiltere’de yapan Canalp, Ocak 2000 ’de Koyulhisar Kaymakamı olarak Sivas İline atandı ve göreve başladı.

Vali Canalp’in diğer görevleri

Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcılığı. Ekrem Canalp, Dr. Ayten Canalp ile evlidir. İngilizce Bilmektedir.

Cevap bırakın