29-Ocak-2023 18:40:09

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Eleştirilerin odağı haline gelmesine rağmen

Eleştirilerin odağı haline gelmesine rağmen

YİNE 12’DEN VURDUK

Şüphesiz 2014 yerel seçimlerinin en çok konuşulacak konularından birine de gazeteniz “Yenigün” imza attı.

Yenigün, seçim süreci boyunca seçimin nabzını tutarak ve doğru tahminler yürüterek diğer basın yayın organlarının aksine en doğru tahminleri okurlarına ulaştırmayı başardı. 5000 adet dağıttığımız yazılı anketten çıkan sonucun bugünkü sonuçlarla birebir aynı çıkması tahminlerimizin ne denli doğru çıktığının kanıtı oldu.

AK Parti’nin adayı Mustafa Allar, hatırlanacağı üzere bu yazılı anketten her iki kişiden birinin oyunu alarak birinci olmuştu. Yine akabinde MHP sürpriz yaparak ikinci parti, Saadet Partisi üç, CHP ise dördüncü parti olmuştu. Anketimiz o dönemde çeşitli eleştirilerin odağı haline gelmesine rağmen adeta bugün yaşanılan yerel seçim sonuçlarının ilk sinyalini vermişti. Ayrıca Yenigün, Aday Adaylığı sürecinde merakla beklenen AK Parti’nin adayının Mustafa Allar olacağını aylar öncesinden okurlarımıza duyurmayı başarmıştı.

Gerede’de yayın yapan çeşitli yayın organlarının şişirme anketleri ise bugünkü sonuçlara göre gerçeği yansıtmadı. “Bizim aşkımız memleket” diyerek çıktığımız yolda bizi izlemeye devam edin.

Cevap bırakın