29-Ocak-2023 19:07:09

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
“EY KILIÇDAROĞLU DİZ ÇÖK”

“EY KILIÇDAROĞLU DİZ ÇÖK”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, partisinin Gerede’de yapılan olağan kongresinde Türkiye gündemini sarsacak açıklamalarda bulundu.

CHP ve MHP’ye topal ördek benzetmesi yapan Soylu, Kılıçdaroğlu’na yüklenerek, “Bu ülkenin CHP’den bir beklentisi yok, CHP’nin ülkeyi yönetmek gibi bir beklentisi yok. Ey Kılıçdaroğlu diz çök.”dedi.

Soylu, bu ifadelerle de kalmayarak, “Bir misyonumuz daha var; Türkiye’den bu yalancı siyasetçiyi sürgün edip atmak. Bu kadar basit, o da 2015 genel seçimlerinde. CHP’de rahatlayacak, Türkiye’de rahatlayacak hiç merak etmeyin.”ifadesini kullandı.    

Partisinin ilçe kongresine katılmak için Gerede’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’yu ilçede çok sayıda partili karşıladı.

Kongrenin yapıldığı salona Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun ile AK Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ile beraber gelen Soylu, kongrede yaptığı konuşmada sert ifadeler kullandı.

Soylu, “Bir taraftan IMF’ye borcumuzu tamamladık ertesi gün tuttular karşımıza gezi olaylarını çıkardılar. 3. havalimanından Marmaray’a kadar bu ülkenin yüzyıllardır beklediği büyük projelere imza atıldı bunun mutluluğunu, bunun onurunu yaşarken 17 ve 25 Aralık olaylarını, bu darbeleri bu ülkenin başına getirmeye çalıştılar.”dedi.

Elbette görkemli olacak

Cumhurbaşkanlığı Sarayı tartışmalarına da değinen Soylu, çıkan tartışmalara sert yanıt verdi. Soylu, “Bu ülkede her 100 liranın 86 lirası faiz lobilerine giderken sesiniz çıkmadı. Gerede’ye yapılan bütün hizmetler o faiz lobilerine aktarılmayan paralarla yapıldı ve tüm Türkiye’deki hizmetler bu paralarla yapıldı.

Artık; Göktürk Uydusu’ndan Altay Tankı’na, İnsansız Hava Uçaklarından Hürkuş Uçağı’na, bizim mühendislerimizin bugün bütün dünyanın sıraya girdiği, bizden ithal etmek istediği Atak Helikopteri’ne kadar o ayyıldızlı markalarımızı dünyanın her yerinde gururla sergilediğimiz bir Türkiye tablosu var. Milletin makamı olan Cumhurbaşkanlığı makamı elbette en görkemlisi olacak. Çünkü Türkiye eski Türkiye değil, güçlü Türkiye.”dedi.

Ürkütmeye çalışıyorlar

Soylu ayrıca Cumhurbaşkanlığı sarayına yapılan harcamanın eleştirilmesini, “kötülük akıtma” olarak niteledi. Bazı televizyonlar ve gazeteler için “Kötülük akıtmaya devam ediyorlar” diyen Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son günlerde onların televizyonlarını izleyenler söylüyorlar, ben izlemiyorum, gazetelerini okumuyorum, televizyonlarını izlemiyorum. Neymiş, cumhurbaşkanlığına bir saray yapılmış, bu büyük saray büyük israflarla gerçekleştirilmiş. O israflar gözünüze dizinize dursun.”dedi.

Cumhurbaşkanlığı sarayı ile Çavusesku’nun sarayını karşılaştıranlar için ‘bizi ürkütmeye çalışıyorlar’ diyen Soylu, “Şimdi milletin makamı olan Cumhurbaşkanlığı makamı elbette en görkemlisi olacak. Biz süklüm püklüm bir Türkiye değiliz. Çavuşesku ile eşi kurşuna dizilmiş, bizi onlarla ürkütmeye, korkutmaya çalışıyorlar. Demokrasilerde milletten bu kadar korkmayın. Kaçacağınız bir yer kalmadı artık. Yalanlarınızla, entrikalarınızla bu ülkedeki insanları korkutmaya daha fazla çalışmayın”ifadelerini kullandı.

Topal ördek benzetmesi!

“Cumhuriyet Halk Partisi yenile yenile gelmektedir; topal ördektir, Milliyetçi Hareket Partisi yenile yenile gelmektedir; topal ördektir” diyen Soylu, “Bu ülkenin CHP’den bir beklentisi yok, CHP’nin ülkeyi yönetmek gibi bir beklentisi de yok. Ey Kılıçdaroğlu diz çök. Beni mahkemeye vermiş. Ne demişim ben ona; “musibet” demişim. Değil mi? Ne demişim; “mahluk” demişim. Değil mi? Mahluk olduğunu mu reddediyor? Ama siyasetin başına gelen bir musibettir. Yalanı Türkiye siyasetinde bu kadar rahat kullanabilen ikinci bir kişi yoktur. Türkiye’ye tuzak kurmaya çalışan ikinci bir siyasetçi yoktur. Dersini millet veriyor maalesef alamıyor. Bir misyonumuz daha var; Türkiye’den bu yalancı siyasetçiyi sürgün edip atmak. Bu kadar basit; o da 2015 genel seçimlerinde. CHP’de rahatlayacak, Türkiye’de rahatlayacak hiç merak etmeyin.”ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın