30-Ocak-2023 15:01:04

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Fakıbaba’ya 5 dosya!

Fakıbaba’ya 5 dosya!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile özel bir görüşme gerçekleştiren Başkan Allar, 5 ana başlıkta taleplerin yer aldığı dosyayı Fakıbaba’ya sundu. Dosyada Hayvancılık OSB, Gerede Gölü bölgesinin mera vasfından çıkarılması, Deri OSB’ye taşınma için sunulan desteğin 2018’de de devam ettirilmesi ile Deri OSB’deki formülün kemerciler için de uygulanabilmesi talepleri yer aldı. Allar, Gerede’nin bu noktadaki sorunlarını Fakıbaba’ya birebir yaptığı görüşmede aktardı.

Bazı programlara katılmak üzere Bolu’ya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile özel bir görüşme yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar, ilçenin bazı taleplerini bakana birebir ileterek, Fakıbaba’ya bir dosya sundu.

5 ana başlıkta hazırlanan dosyada Hayvancılık OSB, Gerede Gölü bölgesinin mera vasfından çıkarılması, Deri OSB’ye taşınma için sunulan desteğin 2018’de de devam ettirilmesi ile Deri OSB’deki formülün kemerciler için de uygulanabilmesi talepleri yer aldı.

Gerede’de Besi Hayvancılık Organize Bölgesi (OS) kurulması için hazırlık yaptıklarını Bakan Fakıbaba’ya aktaran Allar, canlı hayvan potansiyelinin modern bir besicilik anlayışı ile ekonomiye kazandırılmasını sağlayacak projenin önemli olduğunu belirtti. Gerede’nin hayvancılık için elverişli bölge olduğunu Fakıbaba’ya aktaran Allar, Besi Hayvancılık Organize Bölgesi kurulması konusunda destek istedi.

Göl Bölgesi’nde yapılması planlanan rekreasyon projesi için Gerede Gölü çevresinin mera vasfından çıkarılmasını da Bakan Fakıbaba’dan talep eden Allar, Göl bölgesinde yapmayı planladığı projenin görsellerini de bakana aktardı.

Deri OSB’ye taşınması için sağlanan 2 Milyon TL’lik projeye 1 Milyon TL kırsal kalkınma desteğinin 2018 yılında da devam etmesini Fakıbaba’dan talep eden Allar, Deri OSB’ye sanayicinin sıkıntısız geçişi için bu desteğin can suyu olduğunu anlattı.

Başkan Allar, aynı hibe desteğinin kemerciler için de isteyerek, bu destekle kemer esnafını kemerciler sitesine taşıyabileceklerini bakana iletti. Bakan Fakıbaba, Gerede’nin bu talepleri ile yakından ilgileneceğini belirterek, Allar’ın kendisine sunduğu dosyayı yanına alarak Bolu’dan ayrıldı.

Cevap bırakın