28-Mayıs-2023 09:01:40

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
FETÖ’den yargılanacak isimler hakim karşısına çıkıyor!

FETÖ’den yargılanacak isimler hakim karşısına çıkıyor!

FETÖ/PDY yapılanması hakkında Gerede’de gözaltına alınarak tutuklanan ve tutuksuz yargılanan isimler için hazırlanan iddianame önümüzdeki hafta Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Davada 10 isim tutuklu, 11 isim ise tutuksuz yargılanacak.  

15 Temmuz’dan sonra yürütülen FETÖ operasyonları sonrası tutuklanan ve tutuksuz yargılanan isimler için ilk mahkeme önümüzdeki hafta Pazartesi günü görülecek.

Mahkemede tutuklu yargılanacak isimler; Yavuz Ş. (FETÖ/PDY örgüt yöneticisi), Ali D., Demiray K., Eşref Z., İbrahim B., İsmail A., Kemal A., Mustafa D., Recep Y., Serhad A.V. ile tutuksuz yargılanacak isimler; A.K., C.U., H.V., H.C., R.Ç., S.G., S.B., S.G., Y.Y. H.Ç., Y.N.G. hakim karşısına çıkacak.

Gerede’deki FETÖ/PDY silahlı terör örgütü yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalarda; tanık beyanları, bylock, 17/25 Aralık sonrası Bank Asya kayıtları, FETÖ’ye yakın dernek ve sendika üyeliği, FETÖ’ye yönelik söylemler, Zaman Gazetesi aboneliği, Kardelen A.Ş. yöneticisi olmak iddialarıyla kişiler hakkında işlem yapıldı.

FETÖ/PDY yapılanması ile ilgili Gerede Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 40’ın üzerinde dosya üzerinden soruşturma yürütüldü. Bahse konu soruşturmalarda, 100’ün üzerinde kişi hakkında adli işlem yapıldı. Soruşturmalarda bazı isimlerin Bylock isimli haberleşme programını kullandığı da tespit edildi.

Bugüne dek gelinen süreçte, Gerede Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından içinde tutuklu sanıkların da bulunduğu dosyalar ile ilgili fezleke düzenlenerek Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Daha sonra Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianameyi düzenleyerek Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne sundu. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti ve dava açıldı.

Paralar Kardelen A.Ş. üzerinden gönderilmiş!

Gerede Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında, en kapsamlı dosyanın 2016/1501 sayılı dosya olması dikkat çekti. Bu dosyada örgüt tarafından Gerede yapılanmasının nasıl oluştuğu, örgüt talimatlarının kim tarafından ve nasıl yürütüldüğü konuları yer aldı.

Örgüt üyelerinin Kardelen A.Ş. çatısı altında işlemlerini yürüttükleri, himmet ve tüm gelirlerin bu çatı altından yurtdışındaki hesaplara gönderildiği iddiaları yer aldı. Gerede’deki yapılanmanın liderinin ise Yavuz Ş. olduğu, bu ismin Gerede’deki dersanenin müdürü olduğu iddianamede yer alan bir başka ayrıntı oldu.

10 ismin tutuklu, 11 ismin ise Pazartesi günü tutuksuz yargılanacağı davada, Kardelen A.Ş. çatısı altında FETÖ’cüler tarafından yürütülen işlemler, himmet ve tüm gelirlerin nasıl toplanılıp gönderildiği gibi sorular da mahkeme sürecinde netlik kazanacak.

Cevap bırakın