29-Mayıs-2023 00:11:19

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
FİKRET ORMAN, O SORUDAN SONRA MÜJDEYİ VERDİ

FİKRET ORMAN, O SORUDAN SONRA MÜJDEYİ VERDİ

“HAZİRAN!”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Gerede basınını Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri’ne davet ederek, geciken Esetepe Otel çalışmaları ve kamp tesisi projesi ile ilgili Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Serkan Candan’ın sorularını yanıtladı.

Gazetemiz Sahibi Candan’ın sorduğu sorulara önemli yanıtlar veren ve “Açıkçası biraz geciktik”diyerek Esentepe Otel’in yapımında geç kaldıklarını kabul eden Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bu konuda bir art niyetlerinin olmadığını, Esentepe Otel’in deprem yönetmeliğine göre hazırlanan raporlarının biraz süreç aldığını anlattı.

Esentepe Otel ve Kamp Tesisinin durumu hakkında bir çok konuya açıklık getiren BJK Başkanı Orman’ın sorulan sorulara verdiği yanıtların satır başları şöyle:

-Esentepe Otel’e Haziran ayının ortaları, Bayram sonrası gibi başlarız. Esentepe Otel, çok uzun sürecek bir inşaat gibi durmuyor. Projesi hazır, keşifleri de yapıldı. Hızlı bir şekilde tamamlayacağız. HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz abimizi de alarak orada bir temel atarız.

– Programımızda hemen Esentepe Otel var, ondan sonraki sene de Rumşah Yaylası Kamp Tesisi.

– Nasıl kış kamplarında Antalya merkez ise Gerede’de yaz kampları için bir merkez olur.

-Bir sonraki yaz kampını Gerede’de yapmak istiyoruz.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Gerede basınını Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri’ne davet ederek, geciken Esetepe Otel çalışması ve kamp tesisi projesi ile ilgili akıllarda kalan soru işaretlerini gidermek için açıklama yaptı.

Orman, “Belediye Başkanımız Mustafa Allar Bey, Esentepe Otel’in geciktiği yönündeki düşüncesini bizler ile temas kurarak paylaştı. Elbette Gerede’de bir kamuoyu baskısı oluşuyor. Durum bu şekilde olunca ‘Gerede basınına kamuoyunu aydınlatmaları için bir açıklama yapalım’ dedim. Bizim ağzımızdan kamuoyunu bilgilendiririz diye düşündük. Hem Gerede halkını bilgilendirelim hem de Belediye Başkanımızın kaldığı zor durumundan kurtaralım istedik.”dedi.

Daha sonra Beşiktaş Başkanı Orman’a Gazetemiz Sahibi Serkan Candan tarafından bir takım sorular yöneltildi. Tüm sorulara içtenlikle yanıt verdiği gözlenen BJK Başkanı Orman, müjdeli haberi de bu soruların ardından açıkladı. İşte Fikret Orman ile yapılan röportajın tüm ayrıntıları…

­Gerede’de Esentepe Otel ve Rumşah Bölgesindeki arazi kamp tesisi yapılması için Beşiktaş Kulübü’ne verildi. Bu süreç biraz uzadı. Sürecin uzamasıyla beraber Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar bir soruşturma geçirdi. Bu soruşturmadan sonra Beşiktaş Kulübü için Belediye Başkanı Mustafa Allar, elini değil göğsünü taşın altına koymuş oldu. Keza başta HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz olmak üzere yine bir çok isim de aynı şekilde büyük bir çaba gösterdi. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz? Tüm bunlar yaşanırken sizde de projeleri hızlandırma adına bir şeyler olacak mı?

Fikret ORMAN: Zaten Gerede’ye yatırım yapma kararı aldık. HSK Başkanvekilimiz Sayın Mehmet Yılmaz abimiz bizim çok sevdiğimiz bir dostumuz. O ilk vesile oldu, sonra belediye başkanımız bizim arkadaşımız. İstiyoruz ki Gerede’ye güzel bir eser yapalım. Hem Gerede’ye hem ülkemize hem de Beşiktaş’a, Türk sporuna iyi bir eser olsun diye çaba gösteriyoruz. İhale sonrası son derece şeffaf bir şekilde yapılan ihalenin birileri tarafından şikayet edildiği bilgisini aldık. Yapılan inceleme neticesinde haklılığımız ortaya çıktı. Açıkçası biraz geciktik. Bunun içersinde bir art niyetimiz de yok. Esentepe Otel’in deprem yönetmeliğine göre hazırlanan raporları biraz süreç aldı. Bu yazdan itibaren Esentepe Otel’in inşaatına başlıyoruz. Kısa sürede yapma niyetimiz var. En azından bir dahaki yaz kampına yetiştirme hedefimiz var. Onun için otelin inşasına biran evvel başlamamız lazım. Tabi ki şu anda bütün konsantrasyonumuz şampiyonluğa. Hep beraber bununla uğraşıyoruz. Ondan sonra Esentepe Otel’in temelini atarız. Hayırlı işler bazen sancılı oluyor ama sonu iyi olsun.

Başkanım, bir zaman verebilir misiniz?

Fikret ORMAN: Tahmin ediyorum ki Esentepe Otel’e Haziran ayının ortaları, Bayram sonrası gibi başlarız.

Rumşah Yaylası Kamp Tesisi için bir zaman verebilir misiniz?

Fikret ORMAN: Beşiktaş Kulübü öyle güllük gülistanlık değil. Borçlu bir kulüp ve bir çok yatırım yapıyoruz. İlk etapta Esentepe Otel’i elden geçirelim, daha sonra 2. etap bizi Rumşah Yaylası Kamp Tesisine götüren sebep olur. 2. etapta da oraya başlayacağız. Programımızda hemen Esentepe Otel var, ondan sonraki sene de Rumşah Yaylası Kamp Tesisi.

Önümüzdeki sezon Esentepe Otel’in tamamlanmasıyla beraber Beşiktaş Takımı Gerede’de kampa girecek mi?

Fikret ORMAN: Zaten amaç bir tek Beşiktaş değil, ülkedeki bir çok takıma Gerede’de kamp yaptırabilmek. Bir sonraki yaz kampını Gerede’de yapmak istiyoruz. Esentepe Otel, çok uzun sürecek bir inşaat gibi durmuyor. Projesi hazır, keşifleri de yapıldı. Hızlı bir şekilde tamamlayacağız. HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz abimizi de alarak orada bir temel atarız. Beşiktaş’ın Gerede’ye oteli yapması, ilçeye büyük bir hava getirecek. Otelin bitimi paranın enjekte edilmesiyle biraz da alakalı.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Fikret ORMAN: Gerede, Anadolu’nun iyi taraflarını barındıran bir yer. Özellikle Ankara ve İstanbul’un ortasında oluşu, yol ağı çok iyi. Biz istiyoruz ki güzel bir eser kazandıralım. Türkiye’den çok sayıda takım Avrupa’ya yaz kampı yapmaya gidiyor. Böyle olunca dövizimiz gidiyor. Bu tesis yapılırsa bütün takımlar bu bölgeyi dikkate alacaklar. Nasıl kış kamplarında Antalya merkez ise Gerede, Bolu da yaz kampları için bir merkez olur. Ülkemize katkı sağlasın, istihdam oluştursun. Süleyman Seba başkanımızdan sonra bir çok tesis de bize yapmak nasip, görev oldu. Beşiktaş’ın bir çok yerde yatırımları devam ediyor. Stadı bitirdik, sosyal tesisler vs… Fulya’ya yatırım yapıyoruz. Bazen yetişemiyoruz. Ama sıralamaya baktığımız zaman 2018-2019 senesi içersinde 2 önemli yatırımımız var. 1 Gerede’yi bitireceğiz, bir de buradaki futbol akademisini bitireceğiz.

1 Yorumlar
Erdem

Sekan kardeşim sizde bizde bu konunun takipçisi olalım. Laflar havada kalmasın. Birde Gerede Belediye Başkanı ile bir görüşme yapsanda şu Demirciler Mah. Kentsel dönüşüm işini de bir açıklığa kavuştursan. İptal olmuş diyorlar. Bize biten projelerden haber verse.

Cevap bırakın