07-Şubat-2023 22:08:25

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Gerede, Süper Lig’e ilk kez futbolcu gönderdi

Gerede, Süper Lig’e ilk kez futbolcu gönderdi

19 Ağustos 2005 tarihinde Geredespor U-14 takımıyla futbola merhaba diyen Gerede’mizin evladı Mustafa Coşkun, Gençlerbirliği’ne transfer oldu. Uzun süredir Mustafa’yı takip eden Gençlerbirliği gözlemcileri, oyuncu ile masaya oturarak sözleşme imzaladı. Gerede, tarihinde ilk kez Süper Lig’e futbolcu gönderdi.

Daha önceki senelerde 3. Lig ve 2. Lig’e altyapısından çıkan futbolcuları göndermeyi başaran Geredespor, bu sefer hedefi ilk kez tam anlamıyla yakaladı. Gerede tarihinde yine ilk defa Gerede’mizin bir evladı Süper Lig’in köklü ekiplerinden Gençlerbirliği’ne transfer oldu. Futbolcunun yılmadan, yıkılmadan büyük azmi ile bir noktada gerçekleşen bu transfer büyük mutluluğa neden oldu. 19 Ağustos 2005 tarihinde Geredespor U-15 takımıyla futbola resmi anlamda merhaba diyen Mustafa Coşkun, 13 Ağustos 2011 tarihine dek Geredespor’un çeşitli kategorilerinde top koşturdu. Daha sonra Boluspor alt yapısına transfer olan Mustafa, Gençlerbirliği gözlemcilerinin beğenisini kazanarak kendisini Gençlerbirliği futbolcusu yapan sözleşmeye imza attı. Gençlerbirliği Kulübü ile 3 yıllık bir sözleşme imzalayan Mustafa Coşkun, geçtiğimiz hafta Gençlerbirliği kadrosuna dahil olarak antrenmanlara çıkmaya başladı.

Futbolcumuzu tanıyalım        

Mustafa Coşkun, 1997 doğumlu ve Türkiye’nin gelecek yıldız adayları arasında gösteriliyor. Daha 16 yaşında olan Mustafa, 6 yaşında Geredespor’da futbola başladı. Daha sonra oynadığı futbolla U-14 Milli Takım hocalarının dikkatini çekti ve milli takım kampına dahil oldu. 2012 yılında Boluspor’a transfer oldu ve Boluspor alt yapısında futbol yaşamanı 2013 yılına dek sürdürdü. U-14 Milli Takım kampına katılması sürecinden itibaren Gençlerbirliği gözlemcilerinin kıskacına giren Mustafa Coşkun, güçlü fiziği ve attığı gollerle yükselişini Boluspor alt yapısında da devam ettirerek Gençlerbirliği transfer listesine adını yazdırdı. Bolu spor kamuoyunda satılmaması için transferine karşı çıkılmasına rağmen Gençlerbirliği yönetiminin ısrarlı tutumu transferin gerçekleşmesinde büyük etken oldu. Mustafa Coşkun, Gençlerbirliği yöneticileri ile masaya oturarak 3 yıllık sözleşmeye imza attı. Forvet ve sağ açık mevkilerinde oynayabilen Mustafa, hedeflerine emin adımlarla ulaşıyor. Gerede’nin adını Süper Lig’e taşıyan, Türk futbolunun yıldız adayı Mustafa Coşkun’a Gençlerbirliği’ndeki profesyonel futbol yaşantısında başarılar diliyoruz.

Cevap bırakın