28-Mayıs-2023 08:37:46

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
Gerede’deki park sorununa komisyondan ayar

Gerede’deki park sorununa komisyondan ayar

İŞTE YENİ YASAKLAR!

Gerede’de yeni trafik uygulaması 7 Aralık 2017 Perşembe günü devreye girecek. Bazı bölgelerde dikey araç parkı serbest kılınırken, bazı noktalarda ise park tamamen yasaklandı. Park yasağına uymayan sürücülere MOBESE kaydı ve trafik ekiplerince cezai işlem uygulanacak. Tüm detaylar haberin içeriğinde…  

Gerede Kaymakamlığı, Gerede Belediyesi ve İlçe emniyet Müdürlüğü’nün oluşturduğu Trafik Komisyonu, ilçe trafiğini düzene sokmak, şehir merkezinde yaya ve trafik güvenliğini sağlamak için yeni bir uygulama hayata geçiriyor.

Uygulanacak düzenleme ile trafiğin en yoğun olduğu güzergâhlardan H. Emin Efendi Caddesi,  Atatürk Bulvarı Alt yol ve Cumhuriyet Caddesi başta olmak üzere ilçenin işlek caddelerinde sağlı-sollu park eden araçların yarattığı keşmekeşin önüne geçilecek.

Park yasağının uygulanacağı caddeler; Atatürk Bulvarı alt yol yatay park yapılabilecek, caddeye dikey park yapmak yasak. H. Emin Efendi Caddesi İle Turgut Özal Caddesinin kesiştiği noktaya kadar (Gayret Tavukçuluk –Yörem Lokantası istikameti caddenin Güney’i) park yapmak serbest. H. Emin Efendi Caddesi Varol Market-Cumhuriyet Meydanı istikametince yol boyunca (caddenin kuzeyi) park etmek yasak. Cumhuriyet caddesi ile Sakarya caddesinin kesiştiği noktaya kadar (Gayret Tavukçuluk-Çevren Mobilya İstikameti caddenin doğusu) park yasak. Prof. Dr. Necmettin Erbakan caddesinden H. Emin Efendi Caddesi istikametince caddenin batısına park etmek yasak. Sadece İstikbal mobilya karşısındaki park alanına yatay park yapılabilecek.

Ayrıca Seviller Mahallesi Yeni okul sokak ve Cumhuriyet Caddesinden Atatürk Bulvarına çıkışlar yasak, sadece Cumartesi gününe mahsus Yeni okul Sokaktan Atatürk Bulvarına çıkışlar serbest olacak.

Trafik komisyonu tarafından yapılan düzenleme 7 Aralık 2017 Perşembe gününden itibaren yürürlüğe girecek ve bu tarihten itibaren park yasağına uymayan sürücülere MOBESE kaydı ve trafik ekiplerince cezai işlem uygulanacak.

Cevap bırakın