04-Aralık-2022 10:16:07

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.6718 € 19.6651
“Gerede’nin en ücra köşesindeki köyümüzde yaşayan yavrumuzun da eğitim hakkını kutsal sayıyoruz”

“Gerede’nin en ücra köşesindeki köyümüzde yaşayan yavrumuzun da eğitim hakkını kutsal sayıyoruz”

Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, yeni eğitim öğretim yılı için yayımladığı mesajında, eğitimin her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan dinamik ve zorlu bir süreç olduğunu söyledi.

Yüzyılın tartışmasız en büyük gücünün eğitim olduğuna vurgu yapan Kaymakam Yurt, mesajında şu ifadelere yer verdi: “İnsan olma, millet olma davası olarak benimsediğimiz ilköğretim süreci, çağdaş medeniyete ulaşmanın temelidir. Bu temel, eğitimin ilk ve en önemli basamağıdır ve ne kadar sağlam atılırsa o kadar güvenilir ve o kadar ümitkar olacaktır. Bu yüzyılın en büyük gücü, tartışmasız bilgidir. Bilgiye ulaşmak için özellikle son yıllarda ülkemizde eğitim ve öğretimin her alanında reform çalışmaları yapılmakta, 4+4+4 gibi sistem değişikliğiyle beraber birçok eğitim projesi hızla uygulamaya konulmaktadır. Ülkemizin tamamında olduğu gibi ilçemizde de en üst düzeyde bir eğitim seferberliği sürdürülmektedir.”

Mesajında öğrenci ve öğretmenlere de seslenen Yurt, “Öğrenciler, bu öğretim yılında da öğretmenlerinizin rehberliğinde çok çalışarak başarılı olacağınıza inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Değerli öğretmenler, öğrencilerimizin eğitim – öğretim sürecine katılmalarında en önemli görev sizlere düşmektedir. Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Bu zorlu süreçte öğrencierimizin, vatanımıza ve milletimize faydalı birer vatandaş haline gelmelerinde en büyük pay size düşmektedir. İlköğretim haftasının öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlar getirmesini diliyorum”dedi.

Kaymakam Arslan Yurt, açıklamasını şu şekilde tamamladı: “Her şeyin büyük bir hızla değiştiği, beklentilerin, talepler ve mesleklerin sürekli bir değişim içinde olduğu günümüzde, eğitim konusunda fiziki imkânlarımızı sürekli gözden geçiriyor, Gerede’nin en ücra köşesindeki bir köyümüzde yaşayan yavrumuzun da eğitim hakkını kutsal sayıyoruz. Eğitim camiamız ve bizler yavrularımızı kucaklamaya hazırız. Yavrularımız kaliteli ve sevgi dolu bir eğitimle geleceğe yürürken, her daim ellerinden tutacağımızı özellikle belirtmek istiyorum.”

Cevap bırakın