28-Mayıs-2023 10:38:29

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
GEREDESPOR GALİBİYETLE BAŞLADI

GEREDESPOR GALİBİYETLE BAŞLADI

 

Çetiner Erdoğan Bolu 1. Amatör B Grubu’nu 28 puanla lider bitirerek Play-Off’a katılmaya hak kazanan Geredespor, Play-Off’a da fırtına gibi başladı.

Geredespor, Göynük Belediyespor, Karacasu 2011, Kıbrıscıkspor, Bolu Belediyespor, Elvan İnşaat Kızıkspor takımlarının mücadele ettiği Play-Off’ta Elvan İnşaat Kızıkspor ile dün karşı karşıya gelen Geredespor karşılaşmadan farklı skorla ayrıldı. Saat: 13:00’de Bolu karaçayır Stadı’nda oynanan mücadele 5-1 Geredespor üstünlüğüyle tamamlandı. İyi bir başlangıç yapan Geredespor, Play-Off’u lider tamamlaması halinde Bolu Amatör Lig’in şampiyonu olacak.

Bölgesel Amatör (BAL) Ligi’nde mücadele eden Yeniçağaspor ise ligin dibine yine demir attı. Geçen yıl Play-Out mücadelesinde Geredespor’u penaltı atışlarında eleyerek BAL Ligi’ne yükselen Yeniçağaspor’un hiçbir varlık gösteremediği ligde, 5 puanla son sırada bulunan Yeniçağaspor, sezonu küme düşme potasında bitirdiği takdirde direk Amatör Kümeye düşecek ve Play-Out karşılaşması oynanmadan Bolu Amatör Lig Şampiyonu direk BAL Ligi’ne yükselecek.

Yeniçağaspor’un kadro derinliğine bakıldığında çok zor olmasına karşın ligi düşme potasında bitirmemesi durumunda ise Bolu Amatör Lig şampiyonu ile Yeniçağaspor tek maç usulü BAL Ligi’ne yükselme mücadelesi verecek.

Cevap bırakın