24-Eylül-2023 19:46:05

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 27.1935 € 28.9436
Geredespor galibiyetle başladı

Geredespor galibiyetle başladı

Bolu Amatör Küme dün oynanan maçlarla start aldı. Geçen sezon BAL Ligi’nden Play-Out mücadelesi sonrası Yeniçağaspor’a penaltı atışları sonucu yenilerek elenen Geredespor, sezona Kıbrıscıkspor galibiyetiyle başladı. Geredespor, dün evinde ağırladığı Kıbrıscıkspor’u 2-1 mağlup etti.

Bolu 1. Amatör Lig B Grubu’nda mücadele eden Geredespor; Göynük Belediyespor, Kıbrıscıkspor, Mengen Belediyespor, Özel İdare Köroğluspor ve Yumrukayaspor ile aynı grupta mücadele edecek.

Bolu 1. Amatör Lig A Grubu ise şu takımlardan oluştu; Bolu Belediyespor, Bolu Gençlergücü, Elvan İnşaat Kızıkspor, Göynük İdman Yurdu, Karacasu 2011.

Grup mücadelesinden sonra 2 gruptan 3’er takım Play-Off Grubu’na çıkacak. Gruplarını 1 ve 2. sırada tamamlayan takımlar direk Play-Off’a yükselirken, 3 ve 4’üncü sırada tamamlayan takımlar ise tek maç usulü Play-Out mücadelesi sonrası Play-Off Grubu’na dahil olacaklar. Bolu 1.Amatör Play-Off Ligi’ni şampiyon tamamlayan takım Bolu 1. Amatör Lig’in şampiyonu olacak ve BAL Ligi’nde mücadele etmek için Yeniçağaspor takımıyla Play-Out mücadelesine çıkacak. Yeniçağaspor’un direk BAL Ligi’nden düşmesi halinde ise Bolu 1.Amatör Play-Off Ligi şampiyonu direk BAL Ligi’ne yükselecek.

Cevap bırakın