29-Mayıs-2023 00:21:14

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
Gerede’ye 22 MOBESE kamera noktası kuruldu 

Gerede’ye 22 MOBESE kamera noktası kuruldu 

ŞİMDİ İŞE YARAR!

Daha önce alelacele Yeni Cami ve birkaç merkezi alanı kapsayacak şekilde kurulan MOBESE sistemi genişletildi. Şehrin bir çok kilit noktasına kurulan kameralarla Gerede anbean izlenecek. İlçede 22 ayrı noktaya kurulan kameralar deneme sürecinden sonra faaliyete girecek.  

4 yıl önce Yeni Cami ve birkaç noktaya kurulan MOBESE kamera sistemi genişletildi. 4 aydır devam eden çalışmalarda kablolar yeraltına yerleştirilirken, kameralar şehrin bir çok noktasına kuruldu. Gerede giriş ve çıkışlarının tamamen kontrol altına alındığı yeni MOBESE sisteminde emniyet ekiplerinin tüm mahalleleri kontrol etme imkanı sağlanmış oldu.

Artan hırsızlık vakaları sonrası düğmeye basılan proje ile beraber Gerede’nin 7 mahallesi de izlenebilir hale geldi. Toplamda yerleştirilen 22 kamera ile herhangi bir hırsızlık vakasında hırsızların tüm kaçış güzergahlarının tamamen kontrol altına alındığı görülürken, yeni sistem Gerede Emniyeti’nin de elini güçlendirdi.

650 Bin TL harcandı

2017 yılında yaşanan hırsızlık vakaları can sıkarken, özellikle çalınan araçların bulunamaması ilçedeki polis sayısının eksikliğini gündeme getirmişti. Yine bir çok evden hırsızlık vakasının da önüne geçilememesi vatandaşları adeta çileden çıkarmıştı. Gerede’de bu yıl 22 noktaya kurulan MOBESE kameralarına 650 Bin TL civarında kaynak harcandığı bilgisine ulaşıldı. Gerede’ye yine bu yıl 3 EDS noktası, 1 kırmızı ışık ihlal noktası ile 3 PTS noktası da kuruldu. MOBESE kameraları sayesinde suçun önlenmesi ve suç sonrasında kanıtların ve şüphelilerin tespiti, çalıntı araç bulunması, şüpheli paket tespiti, yankesici izleme, kapkaç olayları kontrolü, trafik kazası tespiti ve tüm şüpheli durumların tespiti kolayca yapılacak.

Cevap bırakın