07-Şubat-2023 21:20:51

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
GEREDE’YE 7 MİLYON DOLARLIK TESİS

GEREDE’YE 7 MİLYON DOLARLIK TESİS

Fikret Orman ile çok özel röportaj:

Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman ile beraberinde Beşiktaş As Başkanı Deniz Atalay Gerede’ye müjdelerle geldi. Hızlı gelişen ve gizli tutulan toplantıda, yapılacak olan tesisin proje görüntülerinden toplam maliyetine dek birçok özel konu görüşüldü. 100 yılın projesi için artık geri sayım başladı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Kulübün As Başkanı Deniz Atalay’ı da yanına alarak apar topar Gerede’ye geldi. Alenen yaşanan gelişme sonrası Esentepe Otel’de karşılanan Fikret Orman, bu kez elinde yapılacak tesisin projeleri ile geldi.

Sadece Yenigün haber ekibinin yer aldığı bu özel görüşmede Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yapılacak tesis ile ilgili tüm gelişmeleri haber ekibimize aktardı.

Cumartesi günü sabah saatlerinde Gerede’ye ulaşan Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman ve Beşiktaş As Başkanı Deniz Atalay’ı; Kaymakam Arslan Yurt, Belediye Başkanı Mustafa Allar, BESOB Başkanı Tahir Gayret, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka ve beraberindeki heyet karşıladı. İlçe basınından yalnız Gazetemiz Yenigün’ünde aralarında bulunduğu üst düzey isimlerin yer aldığı toplantıda birbirinden önemli konular konuşuldu ve müjdeler ard arda verildi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın tesisi kurmaya karar verdiklerini ve tesisin projelerini sunmasıyla birlikte Belediye Başkanı Mustafa Allar da Pazartesi günü itibariyle hemen ihale çalışmalarına başlayacaklarını ve tapu devrini yapacaklarını belirtti. Beşiktaş’ın Gerede’ye tesis kurmasının yüz yılın projesi olduğunu belirten Allar, Beşiktaş Kulübü’ne gereken tüm desteğin sağlanacağını söyledi.

Toplantıda ayrıca, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Serkan Candan gelişmelerle ilgili çok özel bir röportaj gerçekleştirdi.

Sayın Başkan, Gerede’ye yapılması planlanan tesis ne kadar bir alanı kapsıyor, tesis bünyesinde neler olacak, proje ne zaman start alacak?

Fikret Orman: Tesisimiz 33.000 metrekare bir alanı kapsıyor. Bu 33.000 metrekare arazi üzerine inşa edeceğimiz tesis inşaatı ise 4547 metrekareden oluşuyor. Özetle modern bir tesisi Gerede’ye kuruyoruz. Bu tesis yılın 12 ayı boyunca kullanılabilecek. Koşu parkuru, bisiklet yolu gibi sportif faaliyetlerin yürütülebileceği alanlar tesis bünyesinde mevcut olacak. Alan çevresine bir de Belediye Başkanımız Mustafa Allar’ın da katkılarıyla gölet yapmayı planlıyoruz. Projeye en yakın tarihte startı vermeyi planlıyoruz. 2016 yılında tesisin yapımına başlarız diye düşünüyorum.

Bu tesisin Beşiktaş Kulübüne yararı ne olacak?

Fikret Orman: Her sene yurt dışı kamplarına büyük miktarlarda döviz ödüyoruz. Ülkemiz cennet gibi, yurt dışından artık buraya takımlar gelsin istiyoruz. Gerede projemiz de bu isteğimizin en önemli adımıdır. Sadece Beşiktaş değil dünya çapındaki kulüpleri Gerede’de ağırlama fırsatını bu tesisle bulacağız. Dünya çapında önemli turnuvalar burada yapılabilecek. Detaylı, hem Gerede ilçemize hem de Beşiktaş Kulübü’ne büyük destek sağlayacak bir projeyi hayata geçiriyoruz diyebilirim.

Tesis için harcanacak miktar ne olacak?

Fikret Orman: 7 Milyon Dolar civarında bir yatırım yapacağız. Projenin dekorasyon kısmına girilmediği için bu miktar biraz daha artabilir.”dedi.

2 Yorumlar
mavera14

Geredemiz adına sevindirici haber.Başkanımızı ve katkıda bulunanları kutlarım.

Arkın

Hani nerede? Ben mi göremiyorum oteli, tesisleri?

Cevap bırakın