29-Ocak-2023 18:39:32

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
GMYO’lu öğrencilerin DGS başarısı

GMYO’lu öğrencilerin DGS başarısı

2014/2015 DGS sınavında AİBÜ Gerede Meslek Yüksekokul öğrencileri önemli bir başarıya imza attı.

Meslek yüksekokulunda mevcut bulunan farklı bölümlerden bu yıl sınava giren 85 öğrenciden 35 öğrenci değişik üniversitelerin ilgili fakültelerine girmeye hak kazandı. Bu 35 öğrenciden sadece 5 tanesinin önceki yıllarda mezun olan öğrenciler olduğu belirtildi.

Konu hakkında bilgi veren Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Nurettin Akçakale, bu başarıda başta öğrencilerimizin, öğretim görevlilerinin, anne ve babalarının yanı sıra Gerede Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün büyük katkıları olduğunu ifade etti.

Akçakale; her yıl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kanalı ile okulumuzda gönüllü öğrencileri birinci öğretim ve ikinci öğretim olmak üzere iki grup halinde DGS kursları düzenlediklerini söyledi.  Bu konuda yardımlarından dolayı Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Gerede Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü İrfan Şimşek ve diğer yetkililere teşekkür etti.

Meslek yüksekokulu yönetimi adına DGS sınavını kazanan öğrencileri kutlayan Akçakale, bu başarının önümüzdeki yıl da devam etmesi için eğitim çıtasını yükselteceklerini belirtti.

Cevap bırakın