07-Şubat-2023 17:15:31

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Göl suyu içme devri kapanıyor!

Göl suyu içme devri kapanıyor!

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, 1999 yılında yaşanan depremde kaydığı tahmin edilen Yünlü Yaylası’ndaki su kaynaklarına yeniden erişilmesi için çalışmaları başlattı. Bilindiği gibi, Yünlü Yaylalarından getirilen suyun ilçeye verilmesiyle bir dönem Gerede musluklarından akan suyun kalitesi ve tadının marketlerde satılan hazır sulardan daha kaliteli olduğu ifade ediliyordu.

Fen İşleri Müdürü Hasan Şen’i yanına alarak ilçemizin su ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan yünlü yaylası su depolarında bir takım incelemelerde bulunan Başkan Allar, biran önce içme suyunun kalitesinin artırılması talimatını verdi.

Başkan Allar’ın talimatıyla birlikte ilçemizin içme suyu kalitesini yükseltmek ve maliyetleri düşürmek amacıyla yeni açılan 2 adet kuyuya ilave olarak 2 adet daha kuyu açılmasıyla ilgili gerekli tetkikler yapıldı. Uygun bulunan yerlere Mayıs ayı içerisinde sondaj vurulması planlanıyor.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “ilçemiz içme suyu kalitesini artırmak ve ilçemize aktarılan sudan oluşan maliyetleri düşürmek adına büyük adımlar atıyoruz. Yünlü Yaylası’nda bulunan mevcut kuyularımıza ek olarak 2 adet su kuyusu açıldı. İnşallah Mayıs ayı içerisinde 2 adet daha su kuyusu açacağız. Böylelikle Yeniçağa’da bulunan su depomuzu dinlenmeye alıp elektrik enerji maliyetlerini düşürerek Belediyemizi dolayısıyla ilçemizi büyük bir külfetten kurtarmış olacağız”dedi.

Cevap bırakın