04-Aralık-2022 15:59:06

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.6718 € 19.6651
GUBYO’dan ses yok!

GUBYO’dan ses yok!

İlk sayımızdaki köşe yazımda Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na bu yıl bölüm açılamayacağından söz etmiştim. Konu ile ilgili ne GUBYO yönetimi ne de AİBÜ Üniversitesi Rektörlüğü’nden bir açıklama yapılmadı. Hani “bölümü açacağız yer sıkıntımız var vs…”denilse de kamuoyu aydınlatılsa. Nerde, onu bile aradan kaç gün geçti yapmadılar. Gerede ekonomisi gelişecek, Gerede üniversite kenti olacak! Valla ne yalan söyleyeyim inanasım gelmiyor. Bilmiyorum belki de GUBYO yöneticileri tamamen tatildeler! Ama halkımız şunu bilsin ki ben neden bu yıl bölüm açılmadığını sorgulamaya devam edeceğim. Çünkü bu yüksekokul (GUBYO) Gerede’mizin geleceği. Geleceğimiz için, Gerede’mizin menfaati için ben kalem tutmazsam gazetecilik yapmanın da bir anlamı yok. Çok mu zor kamuoyunu aydınlatmak? Ama inanıyorum düzelecek. Dağın öbür tarafında değiliz, Gerede’deyiz. Burada vatandaşlar sorar; “Bir parmak bal mı çalındı diye?” Burada yürekli gazeteciler kalem tutar ve bilirler koltuklar gelip geçici, aslolan Gerede’nin gelişmesi. Düşünüyorum da şu İlahiyat Fakültesi için girişimlerde bulunan ve Gerede’nin geleceği için çaba sarf eden isimler bu fakülteyi Gerede’mize kazandırsalar da bir üniversitemiz olsa! Yoksa ben daha çok burada kalem tutarım gibi geliyor bana. Bu sene bölüm açılmadı, seneye inşaat devam ediyor, öbür sene ön hazırlık… Ne teşvikte şansın gülüyor, ne bacasız sanayide. Bir kere de şansın gülsün be Gerede!

Nazar değmesin!

Gerede’mizin gazetesi Yenigün, çıkan 3’üncü sayısı ile birlikte okuyucularının büyük takdirini toplamayı başardı. Bol haber içeriği ile kendisini okutmayı başaran Yenigün, nazar değmesin sayı açıklamayım “rekor” aboneye ilk 3 haftada ulaşmayı başardı. Bu noktada Gerede halkımıza teşekkür ediyorum. 10 yılı aşkın süredir sürdürdüğüm gazetecilik mesleğinde bir gazetenin bu kadar sahiplenildiğine ilk kez şahit oldum. Gazetenin kuruluşundan önce Gerede Sanayi’mizde bir yerel gazete eksikliği oluştuğunu düşünerek sanayimize de Yenigün’ü ulaştırdık ve Gerede’nin büyük bölümünde gazeteniz Yenigün okunmaya başlandı. İlerleyen dönemlerde bir çok yenilikle yine gazetemizi halkımıza ulaştırmaya devam edeceğiz. Bu noktada Gerede’miz kendi gazetesini sahiplenmiştir. Siz varsanız bizler de varız. Sağolun, varolun.

Siyaset kulisi

Seçim atmosferinin hız kazandığı şu günlerde siyaset kulisinde yavaş yavaş atılacak adımlar tartışıladursun bir sonraki sayımızda kulislerde konuşulan çok sürpriz bir adaya gazetemizde yer vereceğimizi şimdiden duyurayım. AK Parti Yönetim Kurulu içersinde yer alan bu sürpriz isim hakkında tüyo verecek olursak, genç yaşına rağmen başarılı bir işadamı. Çevresi geniş ve neden olmasın? Dedirtiyor. Bu isim son zamanlarda kulislerde çok konuşulmaya başlanıldı.

Beklenti belli!

Belediye Başkanlığı’na talip olacak olan aday isimlerden halkımızın beklentisi çok açık. 2’nci sayfadaki haberimizde belirttiğimiz gibi vatandaşlarla her birlikteliğimizde, her hasbıhal edişimizde Gerede’nin özünü bilmeyen, seçimden seçime Gerede’ye gelen ve hizmet değil koltuk peşinde koşacak birinin aday olmasını kesinlikle istemiyorlar. Bu noktada çok iddialı konuşmak istemiyorum ama hangi parti olursa olsun adayı istenilmeyen biri ise o parti seçimden galip ayrılamayacak. Şu anki atmosfer benim gözlemlediğim kadarıyla bunu gösteriyor.

Cevap bırakın