03-Aralık-2022 20:24:49

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.6718 € 19.6651
HIRSIZLAR TAKTİK DEĞİŞTİRDİ

HIRSIZLAR TAKTİK DEĞİŞTİRDİ

Evlere hırsızın girdiği 3 hafta sonra anlaşıldı

Hırsızlar bu sefer yakalanmamak için taktik değiştirdi. Gerede’de meydana gelen iki ayrı hırsızlık vakası 3 hafta sonra anlaşıldı.

Gözlerine kestirdikleri evlere girerek değerli eşyaları bulabilmek için evin içindeki tüm eşyaları tarumar eden hırsızlar, yakalanmamak için artık yeni taktikler belirlemeye başladı. “Hırsız eve girdiğinde ortaladığı dağıtır” kuralı Orta Mahalle’de yaşanan hırsızlık olaylarından sonra ortadan kalktı. Geçtiğimiz Çarşamba günü yaşandığı anlaşılan hırsızlık vakasında iki ayrı eve giren hırsızlar, yine vatandaşın canını yaktı ve çaldıkları değerli eşyalarla kayıplara karıştılar.

Yaşanan bu hırsızlık vakaları 3 hafta sonra anlaşılırken iddiaya göre evlere giren hırsızlar, hırsızlık vakasının yaşandığı anlaşılmasın diye evi girdikleri gibi bırakıp girdikleri evden ayrıldılar.

Olay şöyle gelişti: Orta Mahalle Tarla Sokaktaki İ.D. ve D.A.T. isimli şahıslara ait iki daireye giren hırsızlar, buldukları değerli eşyalarla kayıplara karıştılar. Hırsızlar, girdikleri daireleri girdikleri gibi bırakınca yaşanan olayın 3 hafta farkına varılamadı. 3 hafta sonra değerli eşyalarının koydukları yerde olmadığını fark eden İ.D. ve D.A.T., saat 09:45 sıralarında Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek evlerinde hırsızlık olduğunu bildirdiler ve şikayette bulundular. Hırsızlığın 3 hafta önce yaşanması polis ekiplerinin işini zorlaştırırken, hırsızların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Yaşanan bu olaydan sonra vatandaşların değerli eşyalarını evlerinde bulundurmamaları istenirken, özellikle tanımadıkları kişilere dış kapının açılmaması ve şüphelendikleri bir durumda hemen 155 hattını çekinmeden aramaları vatandaşlardan istenildi. Vatandaşın en yakın polisinin komşusu olduğuna da dikkat çekilirken, benim başıma gelmez mantalitesinin artık sona ermesi gerektiği ve bu noktada tüm herkesin dikkatli olması gerektiği ifade edildi.

Cevap bırakın