28-Mayıs-2023 23:01:31

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
HSK Başkanvekili Bilgievini ziyaret etti

HSK Başkanvekili Bilgievini ziyaret etti

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanvekili Mehmet Yılmaz; Çevikoğlu İlkokulu ve Esentepe Orta Okulunun Mehmetçik Vakfı yararına düzenlediği kermese katılmak üzere Gerede’ye geldi. Yılmaz daha sonra Gerede Belediyesi bünyesinde bulunan Ramazan Dede Bilgievini ziyaret etti.

Gerede İlçe Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar ve daire amirlerinin de bulunduğu ziyarette Bilgievi Müdürü Baki Sungur ve Bilgievi öğretmenleri yapılan çalışmalar hakkında HSK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz’a bilgi verdi.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Ücretsiz olarak burada donanımlı branş öğretmenlerimizle öğrencilerimize dersler ve kurslar veriyoruz. İngilizce ve Matematik kursları açıyoruz.  Eğitime olan desteklerimizle çocuklarımızın geleceğine dair katkılarda bulunuyoruz. Kitap okumalarını teşvik ediyoruz. Güvenli internet kullanımı sağlıyoruz. Velilerimize dönük programlar yapıyoruz. Aynı zamanda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzle beraber burada yetişkinlere yönelik Ahşap Boyama, Deri Tasarım kursları binamızda gerçekleştiriliyor.” dedi.

HSK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz’da öğrencilere verilen katkılardan, özellikle güvenli internet kullanımı ve kitap okuma alışkanlığının kazandırılması projesinin çok güzel ve özel olduğunu söyledi ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’a ve Bilgievi öğretmenlerine teşekkür etti.

Cevap bırakın