04-Aralık-2022 11:28:44

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.6718 € 19.6651
İlçemizi gururla temsil ettiler

İlçemizi gururla temsil ettiler

Gerede Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri İstanbul’da katıldıkları 12. Uluslararası Mutfak Günleri Gastronomi Festivali’nden madalya ile döndüler.

Uluslararası etkinlik, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED), Dünya Aşçılar Birliği (WACS) desteğiyle, Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Yarışmada ilçemizi temsil eden Gerede Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, 1 bronz madalya ve 2 merit ödülü ile döndü.

Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak ve Türk aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla düzenlenen festivalde dünyaca ünlü bir çok gurme ve şefinde yer aldığı aktarıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gerede Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Mehmet Alan, “Öğrencilerimizin göstermiş olduğu performanstan, hazırladıkları sunumlardan ve alınan sonuçtan oldukça memnunuz. Bu tür organizasyonlar takım ruhu ile çalışmanın önemini göstermekle birlikte, duayen aşçılarla da tanışma ve onları gözlemleme olanağı sunuyor ve öğrencilerin gelecek planlarını oluşturmada da olumlu kaktılar sağladığını düşünüyorum. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Böylesine önemli bir organizasyondan güzel neticelerle dönmek bizleri mutlu etti. Emeği geçenlere teşekkür ederim.”dedi.

Yarışmalarda başarı gösteren Gerede Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencilerinin isimleri ise şöyle; Muzaffer Doğangün, Burak Büke, Enes Özkan, Selin Demir, Serhat Karaman, Abdullah Aslan Kabaklı, Eray Yağan, Mehmet Yıldırım ve Tahir Bulut.

Cevap bırakın