29-Ocak-2023 19:14:10

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
İnsanın değeri bu kadar mı?

İnsanın değeri bu kadar mı?

Gerede ile Bolu arası yolcu taşımacılığı yapan firmaların 3-5 kuruş fazla para kazanma hırsı uğruna ayakta yolcu taşımaları artık yeter dedirttirmeye başladı. Son olarak 25 Ağustos Pazartesi günü Bolu’dan Gerede’ye yolcu getiren minibüsten çekilen görüntüler durumun ne kadar vahim olduğunu gözler önüne serdi. Minibüsün ani fren yada küçücük bir kazada bile ayakta duran 5 yolcunun ağır yaralanması yada hayatına mal olması içten bile değilken, Pazartesi günü ayakta götürülen yolculardan firmanın kazandığı para ise sadece 35 TL. Bu da insan hayatının ne kadar ucuz olduğunu gözler önüne serdi.

Bu minibüsler hiç denetlenmiyor mu?

Ele geçirilen görüntülerden de anlaşılacağı üzere, insan hayatını ve trafik kurallarını hiçe sayan minibüs firmalarının ayakta yolcu taşıma tutumuna karşın Emniyet güçlerinin özellikle Gerede ile Bolu arasında sefer yapan firmalara son 1 yılda kestikleri cezaları “basının haber alma hakkı” nedeniyle yetkililere soruyoruz?

Yine ayakta yolcu taşınmasının yanı sıra ayakta yolcu taşımanın cezası ise kişi başına sadece 15 TL. Bu komik rakam karşılığında Türkiye’de trafik kazalarının meydana geldiği önemli güzergahlar arasında yer alan “Gerede ilçesi ile Bolu il merkezi arasındaki güzergahta ayakta taşınan yolculara bir kaza anında yaşanabilecek acı sonda bunun vebalini kim verecek?” sorusu akıllara geliyor. Çünkü ayakta taşınan yolcunun herhangi bir sigorta güvencesi olmuyor.

Son dönemlerde hızla artmaya başladığı gözlenen ayakta yolcu alma tutumu karşısında Emniyet birimlerinin nasıl bir önlem alacağı merakla beklenirken yetkililere, geçtiğimiz hafta içi Abant’tan bindirdiği yolcuları Bolu’ya taşırken freni boşalan yolcu minibüsünün karşı şeride geçerek refüje devrilmesi sonucu 1’i ağır 20 kişinin yaralandığı kazayı hatırlatıyoruz.

Cevap bırakın