24-Eylül-2023 21:22:06

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 27.1935 € 28.9436
İŞTE YENİ YÖNETİM  

İŞTE YENİ YÖNETİM  

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka’nın 14 Ekim Cuma günü mazbatasını almasıyla birlikte Gerede TSO’da görev dağılımlarının tamamı netlik kazandı. Yeni dönemde en önemli değişim Mecliste yaşandı. Meclis Başkanı değişirken, meclise yeni yüzler geldi.

Herhangi bir siyasi oluşum yada STK seçiminde bir araya getirilmesi neredeyse imkansız olan çok sayıda güçlü ismin Gerede TSO meclisinde bir araya gelmesi oldukça dikkat çekti.      

01 Ekim’de yapılan seçimin ardından Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği’ne seçilen tacir ve sanayiciler tarafından yeniden başkanlığa seçilen Ersin Kaşka, görev dağılımının belirlenmesinin ardından 14 Ekim Cuma günü mazbatasını aldı. İlçe Seçim Müdürü Yusuf Günaydın’ın onayından sonra Gerede Ticaret ve Sanayi Odası yeni yönetimi de netleşmiş oldu.

Meclis başkanı değişti

Gerede TSO seçimlerinde en önemli değişim Mecliste yaşandı. Meclis Başkanı ve Meclis Başkan Yardımcısı yeni dönemde değişti. Herhangi bir siyasi oluşum yada STK seçiminde bir araya getirilmesi neredeyse imkansız olan çok sayıda isim Gerede TSO’nun 17 kişiden oluşan meclisine girdi.

Türkiye’nin bir çok noktasında faaliyet gösteren ve yıllardır ilçenin vergi rekortmenleri listesinde zirveye oynayan ve sadece Gerede değil Bolu’nun da en güçlü şirketleri arasında yer alan Arba Kimya Sanayi Ticaret A.Ş.’nin kurucusu Hasan Demirdaş, yeni dönemde Gerede TSO’nun oy birliği ile Meclis Başkanı oldu.

Meclis Başkan Yardımcısı ise siyasetin önemli bir yüzü olan ve şu anda Belediye Meclis Üyeliği görevini de yürüten Yılmaz Turçin oldu.

Meclis Üyeleri

17 kişiden oluşan Gerede TSO Meclisi seçimden sonra şu isimlerle şekillendi; Ayhan Tabak, Burhan Demirses, Celalettin Ergüven, Ersin Kaşka, Halil Yurtsever, Hasan Demirdaş, Hayrettin Kılınçarslan, Hüseyin Güldemir, Mustafa Bilen, Nurullah Yıldız, Rifat Eser, Sedat Arslan, Sefa Çubukçuoğlu, Sezai Berber, Yasin Turan, Yaşar Yıldız, Yılmaz Turçin. (İsimler alfabetik sıraya göre yazılmıştır.)

Yönetim Kurulu

01 Ekim’de yapılan seçimden sonra yer aldıkları komitelerden Meclis Üyeliği’ne seçilmeleri kesinleşen 17 meclis üyesi yaptıkları seçimle yönetim kurulunu belirledi. 5 kişilik Yönetim Kuruluna Ersin Kaşka, Ayhan Tabak, Burhan Demirses, Yasin Turan ve Sefa Çubukçuoğlu GTSO meclisi tarafından seçildi.

Görev dağılımı     

Yönetimin belirlenmesiyle birlikte görev dağılımı yapıldı. Gerede TSO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Ersin Kaşka’nın yardımcılığına Burhan Demirses getirildi. Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bir önceki döneme bakıldığında tek değişim kendisini daha önceki yıllarda MHP İlçe Başkanlığı’ndan tanıdığımız Ayhan Tabak ismiyle oldu. Bolu’da da şirketinin bir kolu bulunan Ayhan Tabak’ın Gerede TSO adına merkezdeki görevleri yürüteceği belirtildi. Yasin Turan ve Sefa Çubukçuoğlu’nun da Yönetim Kurulu Üyesi olarak yeni dönemde de aktif rol üstlenecekleri belirtildi.

Cevap bırakın