29-Ocak-2023 19:40:59

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Kahveciler Odası’na kilit mi vuruluyor?

Kahveciler Odası’na kilit mi vuruluyor?

Kanun gereği üye sayısı 100’ün altına düşen esnaf odalarının kendine en yakın başka bir oda ile birleşmesi gerekiyor. Üye sayısı sınırda olan Gerede Kahveciler ve Lokantacılar Odası’nın Gerede Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na bağlanması gündemde.

Gerede’de üye sayısı azalan Gerede Kahveciler ve Lokantacılar Odası Gerede Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile birleşme sürecine gidecek yada Kahveciler ve Lokantacılar Odası için bir takım çözüm arayışları aranacak.

Edindiğimiz bilgilere göre, üye sayısı 100’ün altına düştüğünde odalar kapanma sürecine giriyor yada en yakın odayla üyeleri mağdur edilmeden ortaklık kuruluyor. Gerede’de Kahveciler ve Lokantacılar Odası’nın üye sayısının sınıra dayanması oda yönetimini bir takım çözüm arayışlarına itti.

Kanun gereği bir sürecin başladığı Kahveciler ve Lokantacılar Odası’nın ilk önlemi üye sayısını artırma noktasında olacak. Bu gerçekleşmezse ikinci adım olarak Gerede Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile birleşme sürecine gidilecek. Bu süreci üyeleri mağdur etmeden en iyi şeklide tamamlamak için çaba sarf eden oda yönetiminin görüşmeleri sürüyor. Aksi bir durumda girişimler sonuçsuz kalır, süreç tamamlanmaz ise kanun gereği Kahveciler ve Lokantacılar Odası en yakın ilgili oda ile birliğin sicil memurluğunda otomatik olarak birleştirilme sürecine gidecek.

Cevap bırakın