29-Ocak-2023 16:18:58

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Kamuoyuna duyuru

Kamuoyuna duyuru

Geçtiğimiz günlerde 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 8’inci maddesine istinaden, İller Bankası tarafından Gerede Belediyesi adına ihale yoluyla hazırlatılan, Gerede 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama kesin imar planları, Belediye Meclisi tarafından 2014/42 sayılı kararı oybirliği ile onanmıştı.

Askı süresi içersinde yapılan itirazlar Belediye Meclisi Toplantısında İmar Komisyonuna havale edilmiş ve İmar Komisyonu tarafından hazırlanan 28 maddelik raporun 26 maddesi oybirliği ile 2 maddesi ise oyçokluğu ile onaylanmış ve bu maddelerin imar planlarına işlenmesine Temmuz ayı meclis toplantısında karar verilmiştir.

Söz konusu imar komisyonu raporunun İmar Planlarına işlenmesinden sonra Ağustos Ayı Belediye Meclisinde bu planlar oylamaya sunuldu. Yapılan oylama neticesinde AK Partili Belediye Meclis Üyeleri onay verirken, MHP’li Belediye Meclis Üyeleri Temmuz oyunda onay verdikleri imar planlarına Ağustos ayı Belediye Meclisinde tam tersi tavır sergileyerek ret oyu kullandılar.

Hâlbuki onaylanan planlar için çalışmalar 2011 yılında başladı. Belediyemizin önceki dönemine ait AK Partili ve Saadet Partili üyeler ile ve 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinin ardından oluşan Belediye Meclisi tablosunda AK Partili ve MHP’li üyeler yoğun mesai harcayarak halkımızın menfaatine olan bir plan hazırlamak için ada ada, sokak sokak inceleme yaparak çaba sarf etmişlerdi. Bu kapsamda ticari hayatın gelişmesi adına birçok cedde ve sokakta ticari alanlar oluşturulmuş, inşaat sektörüne can verecek halkımızın yıllardır beklediği kat artırımı gerçekleştirilmiştir. Buna göre şehrimizde iki katlı yapılaşma kalmamış olup tamamı üç kata çıkarılmış, 17 metre ve daha geniş caddelere bakan parsellerde 3 katlar 4 kata çıkarılmış ve yıllardır merakla beklenen ve artık kronikleşen göl bölgesi villa parselleri sorununu da halkımızın lehine çözülmüştür.

Halkımızın lehine sonuçlanan imar planlarına; MHP’li üyeler; bir ay önce olumlu oy kullanırken bir ay sonra ret oyu vermesi şaşkınlık oluşturdu. Bir ay içersinde oluşan bu fikir değişikliği merak ve hayret uyandırdı ve akıllara “bu ne yaman çelişki, ne yaptıklarını bilmiyorlar mı?” sorusunu getirdi.

2 Yorumlar
Hüseyin Birbilener

Sayın Serkan Candan; Eğer meclis toplantılarına zahmet edip gelseydiniz,ne için evet ne için hayır oyu kullandığımızı sebepleriyle birlikte görürdünüz.Ayrıca vatandaşın lehine sonuçlanan bir karara ret oyu kullandılar diyebilmen için karar mercinde olman gerekiyor.Doğru haber yapmanla beraber,lehine veya aleyhine bir durum olduğu yorumunu okuyucular yapabilir ancak. Kat arttırımı olarak nitelediğiniz imar planlarında ki değişikliklerde ,kat arttırımının dışında ne gibi oynamalar var hiç araştırdınız mı bir ''GAZETECİ'' olarak? Bu konunun dışında kalan,2014 yerel seçimlerinden bu yana yapılan toplantılarda hangi oylamalara evet,hangilerine hayır,hangilerine de bilgi eksikliği yüzünden çekimser oyu kullanmışız,takip edip okuyucularınla paylaştın mı hiç? Lütfen mesleğinizin hakkını verin ve toplantıya gelmeden size haber yapabilme imkanını sağlayan kişilerin ağzından yorumlarda bulunmayın.Eğer adeletli bir şekilde,vatandaşımızın doğru bilgi almasını sağlamak istiyorsanız,bizim verdiğimiz kararların sebeplerini de araştırın. Biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz ve vatandaşlarımızı kafalarına takılan sorular olduğunda bize ulaşmalarını rica ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da halkımızın bize verdiği yetkinin vebalini sırtımızda taşıyarak,tek doğrunun takipçisi olacağız. Saygılarımla ...

gereDELİ

Öncelikle bir seyleri iyi arastirmani tavsiye ederim Serkan candan kardesim Bugun sen gerkonsan haberini yaptiginda Bazi siyasiler siz bu yalana inandinizmi kelimesini kullandilar Bugun yazmaya kalksak onca yalnisi sayfa almaz Ama kisaca soyleyim hali altina itilen pislik artik almiyor kanbur oldu siz yazdiklarinizda artik kimse inanamiyor Bu geredede sizede hak veriyorum Dogru yazan hicbir medya barinamiyor Illa haber yapmak dusun tasin yaz ayrica BU NE CELISKI sozunude AHMET KAYA sarkisindan almissin bilirsinki MHP nin AHMET KAYAYLA isi olmaz Son olarak SİRK e gittiysen ASLAN KAPLAN gormussundur Sen egitilmis sirkte gösteri yapan kurt gördün mu ?

Cevap bırakın