29-Ocak-2023 06:51:09

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Kar yağışı altında sıcak saatler!

Kar yağışı altında sıcak saatler!

TEM Otoyolu Gerede gişelerinde 11 Aralık 2013 Çarşamba günü otobüs yangını meydana geldi. Yolcu otobüsünün motor bölümünde çıkan yangının bir anda büyümesi TEM’de sıcak saatlerin yaşanmasına neden oldu. Yolcuların yangın esnasında otobüsten çıkarılması faciayı önledi.

11 Aralık 2013 Çarşamba günü TEM Otoyolunda seyir halinde olan yolcu otobüsü motorunun arızalanması ile bir anda alevler içersinde kaldı. İçi yolcu ile dolu olan otobüste şoförün motor bölümündeki yangını fark etmesiyle yolcular acilen Gerede gişeleri yakınlarında otobüsten indirildi. Otobüsün yanışı sırasında yolcuların valizlerini yangına rağmen almaya çalışması dikkatlerden kaçmadı. Tipinin de etkisiyle otobüsteki yangın kısa sürede tüm otobüsü kapladı. Yangın alanına ulaşan itfaiye ekipleri yoğun kar yağışı altında yanan otobüsü söndürmeye çalıştı. Yangın tamamen kontrol altına alındığında otobüsten geriye demir yığını kaldı.

Yangının büyümeden fark edilmesi olası bir facianın önüne geçti. Kar yağışı nedeniyle buzlanan yolda otobüsün fren sisteminin çalışması kaza yaşanmadan otobüsün durmasını sağladı. Böylece yaşanan olayda korkulan olmadı ve can kaybı yaşanmadı.

Otobüsteki yolcular soğuk havada otobüsün yanışını seyrederken, yolcuların üşümemesi için çay ikramında bulunuldu. Kar altında ellerindeki valizlerle bekleyen yolcular başka bir otobüse bindirilerek Ankara’ya ulaştırıldı.

Cevap bırakın