24-Eylül-2023 20:31:35

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 27.1935 € 28.9436
KAŞKA, ÇORLU HEYETİNİ AĞIRLADI

KAŞKA, ÇORLU HEYETİNİ AĞIRLADI

Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan ve beraberindeki heyeti Gerede’de ağırladı. Özellikle sanayi anlamında Gerede’ye benzer nitelikte üretim yapan Çorlu’da da deri sanayi Gerede ilçesi kadar olmasa da ilçenin önemli bir dinamiğini oluşturuyor. İlçede tekstil, boyama, deri, ayçiçek yağı, kağıt, makine imalatı, dondurma fabrikaları faaliyet gösteriyor.

Gerede ilçesi ile benzer noktaları olan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ile temaslarını yitirmeyen Kaşka, özellikle Çorlu ile bir çok konuda bilgi alışverişi yürüttüklerini ifade ediyor.

Çorlu heyeti arasında; Tuncay Yokuş, Önder Şen, Mehmet Manav, Koray Nigiz gibi işadamı ve ticaret insanları da yer alırken, Çorlu TSO’nun Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Fatih Çam, Proje Servis Sorumlusu Cihan Tomris ve Ahmet Dindar da Gerede TSO’yu ziyaret eden isimler oldular.

Ziyarette Ersin Kaşka’ya Gerede TSO Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Turan ile Meclis Üyesi Mustafa Bilen’in de eşlik ettiği görülürken, yapılan istişare toplantısında; ekonomik, sektörel sorunlar ve birlikte yapılabilecek işbirlikleri ele alındı.

Kaşka, yapılan toplantıdan sonra bir bilgi paylaşarak, “Bu gece yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile üyelerimizden son zamanlarda gelen taleplere uygun olarak; mükelleflerin kamuya olan borçlarının yapılandırılmasına ilişkin müracaat tarihi 1 ay uzatıldı.”dedi.

Böylece yapılandırmanın 30 Haziran 2023 tarihine uzatıldığını belirten Kaşka, ilk taksit ödeme süresinin de yine 1 ay uzatılarak 31 Temmuz 2023 tarihine ötelendiğini söyledi.

Cevap bırakın