29-Ocak-2023 11:25:30

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Katı atık tesisi için adımlar hızlanıyor

Katı atık tesisi için adımlar hızlanıyor

Bolu ve Göynük hariç diğer ilçelerinin vahşi depolamadan kaynaklanan çöp sorununu sona erdirecek olan Katı Atık Tesislerinin yapımı için “Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği” üyeleri hafta içi Gerede´de bir araya geldi.

İlçemizde gerçekleştirilen toplantıya Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Belediye Başkanları, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İller Bankası Bölge Müdürü katıldı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın ev sahipliğinde Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’nda toplanan Birlik Üyeleri; Birlik Başkanını, 1. ve 2. Meclis Başkan Vekillerini, Kâtip Üyelerini ve Encümen Üye seçimini yaptılar. Toplantı Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Divan Başkanlığını İl Genel Meclisi 1. Başkan Vekili Üzeyir Ercivan’ın yaptığı toplantının açılış konuşmasını Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptı.  Allar, “Çöplerimizin vahşi depolanması bütün İlçelerimizin ortak sorunu. Bolu Belediyemizde Birliğimize üye oldu ve birlik olarak daha da güçlendik. Geçen dönemden devam eden çalışmalara hız kazandırarak yer tespiti yapılan Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesisini inşallah bölgemize kazandırarak vahşi depolamaya son vereceğiz”dedi. Belediye Meclis Üyesi Hakan Özyiğit tarafından önceki dönemde yapılan çalışmalar ve gelinen nokta ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.

Yapılan seçim sonrası Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği´nin yeni yönetimi şu şekilde oluştu; Birlik Başkanı Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Meclis 1. Başkan Vekili Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Meclis 2. Başkan Vekili Ahmet Uzun, Asıl Kâtip Üyeler Canan Akbay ve İbrahim Aksoy, Yedek Kâtip Üyeler Engin Alemdar ve Vildan Beyaslan, Encümen Üyeleri ise Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Yeniçağa Belediye Başkanı Recai Çağlar, Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ ve İl Genel Meclis Üyesi Zeki Ozulluoğlu.

Yeni yönetimin belirlenmesiyle sona eren toplantının ardından Belediye Başkanı Mustafa Allar, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları ve beraberindeki heyete ilçemizde faaliyet gösteren bir kemer imalat atölyesini gezdirdi. Kemer imalatını yakından inceleyen heyete ziyaret sonrası deri kemer hediye edildi. Daha sonra Esentepe Otel’de yenen yemeğin ardından vefat eden Eski İl Genel Meclis Üyesi Hacı Seyit Ali Aydemirli’nin cenaze namazının kılınmasından sonra Birlik üyeleri ilçemizden ayrıldı.

Cevap bırakın