08-Şubat-2023 10:47:21

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Katilin ilk ifadesi

Katilin ilk ifadesi

Gerede’de bir süre önce ayrıldığı kız arkadaşı 18 yaşındaki üniversite öğrencisi Berfin Yıldız’ı ruhsatsız tabancasıyla öldüren katil zanlısı ilk ifadesini verdi

18 yaşındaki Cihat Keçi(18), ilk ifadesinde; “Ailelerimizle konuşurum, her şey daha güzel olur”dedim. Barışmayı kabul etmedi. Berfin kabul etmeyince boş araziye götürdüm, silahı alnına dayadım. Yapamayacağımı düşünüp indirdim, tekrar sordum. Yine barışmayı kabul etmedi. Dayanamadım, ateş ettim” dedi.

Gerede Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarım Bölümü 2. sınıf öğrencisi Berfin Yıldız’ı evinden çıkarttıktan sonra boş arazide tabancayla kafasına ateş ederek öldüren tekstil işçisi Cihat Keçe, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

Cihat Keçe, emniyetteki ilk ifadesinde, bir süre önce kavga ettiği kız arkadaşıyla barışmak için Gerede’ye geldiğini belirterek, “Barışmak için Gerede’ye geldim. Aziz B. isimli şahsın evinde kaldığını öğrendim. Eve gittiğimde onları yana yana, birlikte görünce tartıştık. Berfin’i konuşmak için evden çıkarmak istedim. Aziz, bana karşı geldi. Aziz’e ateş ettim. Neresinden vurduğumu bilmiyorum. Berfin’i evden çıkardım, bana direndi. Rahat konuşabileceğimiz bir yere götürmek istedim. İlişkimizin daha güzel olacağını söyledim. Barışmayı kabul etmedi. ‘Ailelerimizle konuşurum, her şey daha güzel olur’ dedim. Berfin kabul etmeyince boş araziye götürdüm, silahı alnına dayadım. Yapamayacağımı düşünüp indirdim, tekrar sordum. Yine barışmayı kabul etmedi. Dayanamadım, ateş ettim. Panikle koşmaya başladım. Silahı bir ağacın altına attım. Sonra geri döndüğümde öldüğünü gördüm ve polisi aradım” dedi.

18 yaşındaki Berfin Yıldız’ın Kırklarelili olduğu ve ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşadığı ifade edildi.

Cevap bırakın