08-Şubat-2023 09:15:14

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Kaza 2 çocuğa mezar oldu

Kaza 2 çocuğa mezar oldu

D 750 karayolu Afatlar Köprüsü üzerinde meydana gelen kaza biri 8 diğeri 5 yaşında 2 çocuğun hayatına mal oldu. Yürekleri dağlayan kazada tır otomobile arkadan çarparak biçti.

İstanbul’dan Ankara istikametine seyir halinde olan 06 AD 0998 plakalı otomobil sürücüsü İlhan Yerlidere, D 750 karayolu Afatlar Köprüsü yakınlarına geldiğinde otomobilin gazının bittiğini fark ederek iddialara göre, LPG’den benzine geçiş düğmesine bastı. Tam bu esnada karayolunda ilerleyen aracın motorunda yaşanan kilitlenme nedeniyle otomobil durdu ve facia kaçınılmaz oldu.

Tır adeta biçti

Afatlar Köprüsü olarak tabir edilen mevkide arıza nedeniyle duran 06 AD 0998 plakalı otomobile Ankara istikametine seyir halinde olan Ömer Uyar idaresindeki 42 BM 18 plakalı tır çarptı. Dorsesi yük dolu olan tırın yolda duran otomobile duramayarak çarpması sonucu arka koltukta bulunan 8 yaşındaki Zeliha Yenidere ile 5 yaşındaki kardeşi Yemen Yenidere olay yerinde hayatını kaybetti. Otomobilde bulunan sürücü İlhan Yenidere ve Ayşe Yenidere ise hastanede tedavi altına alındı. Kazanın ardından tır sürücüsü gözaltına alındı.

Kazada hayatını kaybeden Zeliha Yenidere ve Yemen Yenidere Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde toprağa verildi.

Cevap bırakın