28-Mayıs-2023 21:56:23

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
Keçeli Suyu musluklardan akmaya başladı

Keçeli Suyu musluklardan akmaya başladı

Maliyeti 7 Milyon TL’ye mal olan Keçeli İçme Suyu Projesi’nde çalışmalar tamamlandı. Musluklardan akmaya başlayan Keçeli Suyu, Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın çözüme kavuşturduğu en büyük projelerden biri olarak nitelendiriliyor.

Şişelenmiş kalitede su

Keçeli Suyu’nun yapılan analizlerde PH ve kalite noktasında Türkiye’nin en kaliteli suyu olduğunun ortaya çıktığını ve bu suyun şişelenebilir su olduğunu dile getiren Allar, “Keçeli Projesi tamamlandı. Keçeli suyu kendi cazibesiyle ilçedeki depolara gönderilmeye başlandı, ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Suyun yarısı Keçeli’den

“Keçeli Projesi’nde 50 yıllık bir mücadele söz konusu. Keçeli Suyu, çevre köy ve ilçelerle sınırdaş olan bir mevkideydi” diyen Allar, “Bugün bu büyük sorunu çözerek boşa akan suyu değerlendiriyoruz. Keçeli’den şu anda yapılan ölçümlerde saniyede 20 ile 30 litre arasında su geliyor. Gerede’nin ihtiyacı olan su saniyede 50 litre civarında. Keçeli Suyu ile Yünlü Yaylası’ndan gelen suyun ilçeye yeteceğini düşünüyoruz.

Rabbime şükürler olsun ki yıllardır kör düğüm haline gelmiş Keçeli Suyu problemi çözdük ve musluklardan akıtmaya başladık. Geldiğimiz son noktada hiçbir çalışmamızda bizleri yalnız bırakmayan, tüm işlerimizi birebir takip eden Milletvekilimiz Sayın Fehmi Küpçü’ye, emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma canı gönülden ilçem ve şahsım adına teşekkür ederim.”dedi.

Cevap bırakın