24-Eylül-2023 19:40:45

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 27.1935 € 28.9436
KLAVYE İMPARATORLUĞU YAPMAK KOLAY BİZ BÜYÜK DÜŞÜNMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

KLAVYE İMPARATORLUĞU YAPMAK KOLAY BİZ BÜYÜK DÜŞÜNMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

Yaklaşık 7 Milyon TL’ye mal olacak olan Keçeli Suyu Projesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Allar, belediyenin yıllık gelirinin 22 Milyon TL dolaylarında olduğunu, bütçenin 3’te 1’lik kısmı kadar bir bedelle Keçeli Suyu’nu Gerede’ye getireceklerini ifade etti.

Küçük düşünmediklerini, Gerede için büyük projeleri hayata geçirmeye çalıştıklarını belirten Allar, şu anda 1800 rakımda gerçekleşen çalışmaların vatandaşlara iyi aktarılması gerektiğini aktardı.

Gerede’nin en kaliteli suyu içmesinin en doğal hakkı olduğunu ve bu noktada hareket ettiklerini belirten Allar, Keçeli Suyu kendi cazibesiyle ilçeye geleceği için proje tamamlandığında yıllık 700 bin TL dolaylarında bir paranın belediye kasasında kalacağını, bu önemli kaynakla büyük projelere imza atmaya devam edeceklerini vurguladı.

 

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Keçeli Suyu Projesi’nde yapılan çalışmaları inceledi. Allar’a Belediye Meclis Üyeleri ile İl Genel Meclis Üyeleri de incelemede eşlik etti. 1800 rakımda gerçekleşen çalışmaları meclis üyelerinden vatandaşlara iyi aktarmalarını isteyen Allar, Gerede için büyük bir projeye daha imza attıklarını belirtti.

Konuşmak kolay!

 

Eleştiriye karşı olmadığını ancak konuşmanın, klavye imparatorluğu yapmanın çok kolay olduğunu vurgulayan Allar, “Bugün büyük projeleri bir bir harekete geçiriyoruz. Keçeli Suyu Projesi’ne bugün 7 Milyon TL yani belediye bütçemizin 3’te 1’i oranında kaynak harcıyoruz. 1800 rakımda gerçekleşen bu çalışmayı vatandaşımıza iyi anlatmamız gerekiyor.”dedi.

 

Gerede şişelenmiş su

kalitesinde su içecek

 

Keçeli Suyu’nun yapılan analizlerde PH ve kalite noktasında Türkiye’nin en kaliteli suyu olduğunun ortaya çıktığını ve bu suyun şişelenebilir su olduğunu dile getiren Allar, “Keçeli Projesi önümüzdeki yıl tamamlanacak. Yüklenici firmaya 450 gün süre verildi. 45 gündür yapılan çalışmalarda proje yüzde 25 oranında tamamlandı. 25 kilometrenin üzerinde isale hattının kazı çalışmalarına başlanıldı. Hattın döşenmesinin ardından su kendi cazibesiyle ilçedeki depolara gönderilecek.”dedi.

 

Keçeli, her yıl kasaya

700 bin TL getirecek

Yeniçağa’dan gelen kaynak suyunun pompalar vasıtasıyla Gerede depolarına getirildiğini, bu durumunda belediyeye aylık 130 ile 150 bin TL arasında değişen bir elektrik maliyeti yüklediğini belirten Allar, “Keçeli Suyu’nun ilçe depolarına girmesiyle beraber bu maliyetten önemli ölçüde kurtulmuş olacağız. Yıllık 700 bin TL civarında bir bedelin kasamızda kalmasını öngörüyoruz. Bu bedelle ilçede önemli projelere imza atacağız.”diye konuştu.

 

O isme teşekkür etti!

Keçeli Suyu’nda drenaj çalışmalarının 15 gün içersinde başlayacağı bilgisini paylaşan Allar, “1934 yılında Çayören Güney Köyü’nün getirdiği bu suyu bugün ilçemize kazandırılmasında o dönem muhtarlık yapan rahmetli Muhittin Altun amcamızın büyük payı var. Köy karar defterine bu suyun Gerede Belediyesi’ne kullandırılması ve suyun haklarını belediye’ye devredilmesine yönelik düşülen karar bizim elimizi güçlendirdi ve bugün bu suyu tüm Gerede içecek. Muhittin Altun amcamıza ve bu suyu keşfeden, getiren tüm köy halkına minnet borçluyuz, ölenlere Allah’tan rahmet, kalanlara teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Suyun yarısı Keçeli’den

Keçeli Projesi’nde tarih boyu mücadeleler verildiğini belirten Allar, “Bugün bu büyük sorunu çözerek boşa akan suyu değerlendiriyoruz. Keçeli’den şu anda yapılan ölçümlerde saniyede 20 ile 30 litre arasında su geliyor. Gerede’nin ihtiyacı olan su saniyede 50 litre civarında. Keçeli Suyu ile Yünlü Yaylası’ndan gelen suyun ilçeye yeteceğini düşünüyoruz. Ancak herhangi bir arıza yada olumsuzluk durumlarında Yeniçağa’dan su temin edebileceğiz.”ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın