29-Ocak-2023 18:21:03

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Koca çınar dimdik ayakta

Koca çınar dimdik ayakta

Gerede Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın seçimi Cumartesi günü gerçekleşti. Son güne kadar mevcut başkan Tahir Gayret’in tek liste ile gireceğine kesin gözüyle bakılan seçimde son gün sürprizi yaşandı. Aynı zamanda Bolu’daki Sivil Toplum Kuruluşlarının en tepesindeki isim olan Bolu Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Tahir Gayret’in karşısına memleketi Gerede’de aday çıkması dikkat çekerken Gayret, seçimi kaybetmesi durumunda herhangi bir odanın başkanı olmadığı için BESOB’a Başkan adayı olamama tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktı. Ancak sandık öyle demedi ve Tahir Gayret seçimden zaferle ayrıldı.

Genel Kurulda tansiyon zaman zaman gerildi. Özellikle Başkan Adayı İbrahim Doğan’ın konuşması sırasında salonda bir anda fısıldanmalar arttı. Doğan, mevcut başkan Tahir Gayret ile ilgili gerek ticari şoförler, gerekse kamyon şoförlerinin sıkıntılarını dinlemediğini ve şoför camiasının dertlerine ortak olmadığını belirtti.

Başkan Adayı İbrahim Doğan’a Başkan Tahir Gayret’in cevabı sert oldu. Bu ifadeleri başka birinin söylemesine anlam verebileceğini ancak Başkan Adayı İbrahim Doğan’ın şoför camiasının dertlerine derman olunmadığı yönündeki ifadelerini şaşkınlıkla karşıladığını belirten Tahir Gayret, “Başkan Adayı arkadaşımız bir önceki dönemde benim Yönetim Kurulu listemde yer alan isimdi. Bu konuşmasına çok şaşırdım çünkü bizim yol arkadaşımızdı. Başka bir isim bu ifadeleri kullanmış olsa anlarım ancak bu arkadaşımız da şoför camiasını temsil eden bir isimdi.”dedi.

Kongre sonrası oy sandığı saat 17:00’den itibaren açılmaya başladı. Sayılar oylar sonucunda Tahir Gayret 81oyla yeniden Gerede Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı’na seçilirken, diğer aday İbrahim Doğan 61oyda kaldı. 2 oy ise geçersiz sayıldı. Kongrede 143 kişi oy kullandı.

Seçim tamamlanır tamamlanmaz esnafların bir takım sorunları ile ilgili görüşmeler yapmak üzere Ankara’ya giden Gayret, seçimden sonra gazetemiz aracılığıyla Gerede Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimlerinde göreve yeniden layık görüldüğü için seçmenlere teşekkür etti.

Cevap bırakın