29-Ocak-2023 19:41:25

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Kur’an öğrendiler tablet bilgisayar kazandılar

Kur’an öğrendiler tablet bilgisayar kazandılar

Yeni Mahalle Hacı Ahmet Düş Camii’de yaz Kur’an kursunu tamamlayan öğrencilere başta tablet bilgisayar olmak üzere çeşitli hediyeler verildi.

Camide düzenlenen hediye töreninde yaz tatilini Kur’an ve din eğitimi alarak geçiren öğrenciler, yakaladıkları başarıya göre tablet bilgisayar, saat, flash bellek, Kur’an-ı Kerim, futbol topu ve çeşitli kırtasiye hediyeleri ile ödüllendirildi.

Törende konuşan İlçe Müftüsü Hasan İzmirli, “Yaz Kurslarımızda final yapıyoruz. Çocuklarımız yaz Kur’an kurslarında 9 haftadır eğitim görüyor. Onların hem Kur’an’ımızı öğrenmeleri hem de eğitimlerine devam etmeleri nedeniyle değerli imamlarımız ve hayırsever esnaflarımızın da katkılarıyla ödüller dağıtılıyor. Tüm hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarımızı da Kur’an’la buluşturabildiysek, Kur’an’la barıştırabildiysek ne mutlu bizlere” dedi.

Konuşmasının devamında, Kur’an eğitimi alan öğrencileri ve velilerini tebrik eden Müftü İzmirli, “Öğrencilerimiz 9 hafta boyunca camilerimizde Kur’an ve din eğitimi aldı. Biz de geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi öğrencilerimize hediyeler vermek istedik. Burada başarı gösteren 90 öğrencimizi 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında eğitimlerine destek olması açısından tablet bilgisayar ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirdik. Ben bu kurslarımızın ve öğrencilerimizin katılımlarının daim olmasını diliyorum. öğrencilerin camiye teşviki için gayret gösteren cami imamı Mustafa Koç’a, Müezzin Kayyım Remzi Bilen’e ve Fahri Öğreticiler Havva Aycan ile Ayşe Özdemir’e teşekkür eder gayretlerinin devamını diliyorum.” dedi.

Hacı Ahmet Düş Cami İmam Hatibi Mustafa Koç ise “Camimizde 90 öğrencimiz Kur’an ve din eğitimi aldı. Bu eğitimlere katılan bütün öğrencilerimize çeşitli hediyeler verildi. Erkek öğrencilerimize 9 hafta boyunca 5 vakit namaza en çok iştirak eden ve Kur’an’a geçen ilk 3 öğrencimize tablet bilgisayar verildi. Kız öğrencilerimize ise 9 hafta boyunca yaz kursuna en çok devam eden ilk 3 öğrencimize yine tablet bilgisayar verildi. Kız öğrencilerde yarışa baştan sona eksiksiz devam eden 12 öğrenci olduğu için; Sayın İlçe Müftümüz Hasan İzmirli’nin de katılımlarıyla kura çekilerek belirlenmiştir. Diğer tüm öğrencilerimize de yine çeşitli hediyeler verildi. Eğitime devam eden çocuklarımızın hiç birinin emeklerini karşılıksız bırakmamaya gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimiz de bu durumdan çok memnun kalıyorlar. Verilen hediyeleri hak etmek için daha verimli ve daha dikkatli çalışıyorlar. Öğrencilerimiz için yapılan bu uygulamalar onları daha çok motive ediyor. Dini eğitimlerinin yanında ezberlerini de yaptılar. Onlara bir arkadaş gibi yaklaştık. Onlarda bizleri kırmayarak camimize gelip bu manevi atmosferi teneffüs ettiler. Ben buradan maddi desteklerini esirgemeyen hayırsever tabak ve diğer esnaflarımız ile camii cemaatimize teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın