28-Mayıs-2023 08:47:49

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
LGS Gerede Şampiyonu belli oldu

LGS Gerede Şampiyonu belli oldu

Her yıl olduğu gibi bu yıl da imtihan sonucunun açıklanmasıyla birlikte en çok merak edilen konu LGS Gerede birincisinin kim olduğu? Kaç puan aldı, kaç net yaptı, LGS Gerede birincisi hangi okuldan çıktı, adı ne? Benzer biçimde sorulara cevap aranıyor. Büyük bir merakla beklenen tüm bu soruların yanıtları haberimizde…

Ortaokul öğrenimlerinin sonuna gelen öğrencilerin liselere yerleştirilmesi için girdikleri Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 1 Haziran Cumartesi günü gerçekleşti. 1 milyon 29 bin 555 öğrencinin katıldığı sınav sonuçlarının açıklanması ile LGS Gerede şampiyonu da belli oldu. LGS Şampiyonuna Yenigün haber ekibimiz ulaşmayı başardı.

Şampiyon, her yıl yükselen grafiği ve eğitimdeki çıtasını yükseltmesiyle ilçenin gözde Orta Okulu haline gelen Esentepe Ortaokulu’ndan çıktı. Gerede LGS Şampiyonu; 90 sorudan sadece 2 soruyu yanlış yanıtladı ve istediği liseye yerleşebileceği 486 puan almayı başardı. 2019 LGS şampiyonumuzun ismi ise Esat Peker. Azmi ve çalışkanlığının meyvesini alan Esat Peker, ilde de sıralamaya girmeyi başardı.

Çıta yükseldi

LGS sonuçlarının açıklanmasıyla beraber Gerede’de başarı çıtasının yükselmesi dikkatlerden kaçmadı. 2018 yılında (geçen yıl) yapılan ve 377 öğrencinin girdiği sınava önemli bir başarı olarak gösterilen ve istenilen tercihe yerleşilebilecek yüzde 10’luk dilime 26 öğrenci girmeyi başarmıştı. Bu yıl ise yüzde 10’luk dilime 44 öğrenci girmeyi başardı. Gerede’nin LGS Genel başarısı ise Yüzde 17,2’den Yüzde 27,1’e yükseldi. %10 başarı artışı yüzleri güldürdü. Bu yıl LGS’ye 369 öğrenci girdi.

Başarı çıtasının artmasındaki en büyük etkenler şüphesiz Gerede’nin zorunlu hizmet bölgesine alınması ve yıl içersinde yapılan öğretmenleri motive eğitimleri oldu. Yıl içersinde Gerede Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilçede yapılan “2023 Eğitim Vizyonu ve Eğitimde Dönüşüm”, “Lider Öğretmen” konu başlıklı motive eğitimleri ile öğretmenler başarıya kitlendi ve sonuç ilçe adına muhteşem oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Çetin ve Gerede’ye LGS’de çıta atlatan idareci ve öğretmenleri tebrik ediyoruz.

1 Yorumlar
Muharrem İMAMOĞLU

Başarılar dilerim Başaran öğrencileri kutlarım selamlar Yeniçağalı emekli Müftü

Cevap bırakın