29-Ocak-2023 19:34:47

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Lösemi hastası kızı için bir baba, diyar diyar umut topluyor

Lösemi hastası kızı için bir baba, diyar diyar umut topluyor

Kamyon şoförü Hüseyin Serçe, Safranbolu’da yaşıyor. Ama onu diğerlerinden ayıran çok önemli bir özelliği var. Ulaştığı her şehir yeni bir umut oluyor Hüseyin Serçe ve kızı için.

Şimdilerde ilçemiz Gerede’de bulunan ve lösemi hastası 15 yaşındaki kızı için yardım toplayan bu acılı baba kızının ihtiyaçlarını karşılayabilmek için hayırsever insanlarımızdan yardım bekliyor.

Eski Kamyon Şoförü Hüseyin Kaptan’ın 15 yaşındaki kızı çok hasta. Lösemi, yani kan kanseri. Kızının ihtiyaçlarını karşılayabilmek için babadan kalma kamyonunu dahi satmış bu uğurda Hüseyin Kaptan. Ama nafile, yetmemiş yetirememiş…

Kızının hastalığı, bir kafes içerisine hapsetmiş sanki Hüseyin “Serçe”yi. Elini kolunu bağlamış. Başkalarının kamyonunda şoförlüğe başlamış. Utana sıkıla da olsa, bir türlü kızının beş kuruşluk tedavisine yetiremediği üç kuruşluk şoför maaşının üzerine bir iki umut akçesi daha koyabilmek için, yük beklerken gittiği her memlekette kapı kapı dolaşmaya başlamış yardım adına çaresiz… Bedeninde perişanlık, gözlerinde ise ufacıkta olsa bir umut var. Ellerinde ise, gittiği şehirlerdeki yardımsever kişi ve kuruluşların yaptıkları bağışların, olayın ciddiyetine binaen yazıya dökmüş oldukları referansları. Verilen her bir kâğıdı umut güvercini misali koynunda taşıyor Hüseyin Kaptan.

“Kızım” diyor başka bir şey demiyor…

Kendinden çoktan geçmiş, tek kızım yaşasın diyor. Şuan ilçemizde bulunan ve daha evvelde ilçemize gelip giden Hüseyin Kaptan, asla vazgeçmeyecek, umudunu yitirmeyecek, yaşatacak kızını. Utana sıkıla yardım isteyecek karşısına çıkacak olan her yeni bir âdemoğlundan o acılı baba yüreğiyle. Çünkü niyeti yok her ne olursa olsun o biricik kızını bırakmaya. Bu sebepledir ki, ne yollar bitecek Hüseyin Kaptan için, ne de umutlar…

Kim bilir, belki sizlerde bir tutam tuz koyarsınız Hüseyin Kaptan’ın o umut çorbasının içerisine.

Küçükte olsa bir katkıda bulunmak isteyenler “0 537 782 71 96” nolu telefon numarasından acılı baba Hüseyin Serçe’ye ulaşabilirler.

Cevap bırakın