08-Şubat-2023 04:48:58

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Macarlar’ın suyu karara bağlanacak

Macarlar’ın suyu karara bağlanacak

Kasım ayı toplantılarını bütçe görüşmeleri ile tamamlayan İl Genel Meclisi’nde Aralık ayı toplantıları bugün itibarıyla başlıyor. Çarşamba günkü toplantıda Macarlar köyüne içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Bozgüney deresi membası için hazırlanan Memba Tahsis Kararı alınması görüşülerek karara bağlanacak.  

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları bugün başlıyor. 5 gün boyunca Bolu merkez ve ilçelerle ilgili önemli gündem maddeleri görüşülerek karara bağlanacak. Gündem şu şekilde oluşacak:

02 Aralık Pazartesi

Aralık ayı toplantılarının ilk oturumunda ilk olarak İl Özel İdaresi tarafından kiraya verilecek olan yer altı veya kaynak sularının 2014 Mali yılında uygulanacak su kiralama bedelleri belirlenecek. Ardından Mudurnu ilçesi Keçikıran Köyü Çobanlar Mahallesine içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Alıpınarı, Batatık, Tatrderesi ve Pınarbaşı membaları için hazırlanan Memba Tahsis Kararı Alınması talebi, Yeniçağa ilçesi DEreköy köyü Merkez Mahallesine içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Karatopraklık membaları için hazırlanan Memba Tahsis Kararı Alınması talebi görüşülüp karara bağlanacak.

03 Aralık Salı

Salı günü gerçekleşecek oturumda ise Mengen ilçesi Çukurca Köyü Çoyaba Mahallesine içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Kayalıdere membası , Düzağaç Köyüne içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Binektaşı ve Kuruçay membalarının, Demirciler Köyü Merkez Mahallesine içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Çayağıl deresi membası ve Çırdak Köyü Hocalar Mahallesine içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Çayağıl deresi membaları için hazırlanan Memba Tahsis Kararı alınması talepleri görüşülecek.

04 Aralık Çarşamba

Çarşamba günü gerçekleşecek toplantıda, Merkez ilçe Pirahmetler Köyüne içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Kayapınarı membası, Tetemeçele Köyüne içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülenSoğukpınar membası, Gerede ilçesi Macarlar köyüne içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Bozgüney deresi membası ve Göynük ilçesi Memeceler köyüne içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Göçeri membası için hazırlanan Memba Tahsis Kararı alınması görüşülerek karara bağlanacak.

05 Aralık Perşembe

Perşembe günü gerçekleşecek oturumda, Merkez ilçe Dereceören Köyü Soğuksu mevkiindeki Q=0,90 lt./sn. debilik kaynak suyunun kiralama süresinin belirlenmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor görüşülecek. Rapor karara bağlandıktan sonra meclis üyeleri, İl Özel İdaresine ait araç ve iş makinalarının 2014 yılı kira bedellerini tespit edecek.

06 Aralık Cuma

İl Genel Meclisi Aralık Ayı toplantılarının son oturumunda ise İl Özel İdaresine ait ruhsatlı ariyet ve kalker ocaklarından satılacak olan malzemelerin 2014 Mali yılında uygulanacak metreküp fiyatının belirlenmesi konusu görüşülerek karara bağlanacak.

Cevap bırakın