29-Ocak-2023 08:49:49

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
“Meclis Üyeliğinden İstifa Etmedim”

“Meclis Üyeliğinden İstifa Etmedim”

Geçtiğimiz hafta yaptığımız ‘Mecliste İlk İstifa!’ başlıklı haberimize istinaden MHP Belediye Meclis Üyesi Hasan Hüseyin Şişman yazılı bir açıklama yaptı. Geniş yankı uyandıran haberimizin ardından yüzlerce vatandaşımızın kendisini arayarak ve bizzat görüşerek “neden meclis üyeliği görevinden istifa ettiğini?” sormaları üzerine bir açıklama yapma gereksinimi duyduğunu ifade etti.

Meclis Üyesi Şişman yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “14 Nisan 2014 tarihli 35 sayılı Yenigün Gazetesi’nde çıkan ‘Mecliste İlk İstifa’ başlıklı habere Gerede Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Hüseyin Şişman olarak yaptığım düzeltmeyi kamuoyunun bilgilerine sunarım.

Haber başlığında verilen istifanın şahsımın meclis üyeliğinden istifa ettiği algısı oluşmuştur. Haberde de geçtiği üzere komisyon seçimlerinde kanunun vermiş olduğu temsil yetkisine göre bizlerin önerdiği isimler komisyonlara seçilmemiştir. Uyumlu çalışmamızı engellemek amacıyla dört meclis üyemizden üç tanesi talebimiz dışındaki komisyonlara verilmiştir. Şahsım olarak talebimizin dikkate alınmadığına gösterilen tepki olarak Plan ve Bütçe Komisyonundan istifa beyanım olmuştur. Meclis üyeliğimden istifa etmem söz konusu değildir, diğer meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımızı, halkımızın bize vermiş olduğu yetki ile sadece Gerede’nin çıkarlarını gözeterek devam ettireceğiz. Saygılarımla Gerede kamuoyuna arz olunur.”

Cevap bırakın