29-Ocak-2023 18:25:39

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Mecliste ilk istifa!

Mecliste ilk istifa!

Gerede Belediye Meclisi ilk toplantısını Pazartesi günü gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa Allar Başkanlığı’nda gerçekleşen ilk toplantıda görev dağılımları yapılırken tansiyon zaman zaman yükseldi. Plan ve Bütçe Komisyonu belirlenirken bu komisyonda yer almak için MHP Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Birbilener talepte bulundu. Kapalı zarf usulüyle yapılan seçimde meclisin büyük çoğunluğu AK Parti’den Ergün Çakır ve Hüseyin Özcan’ı, MHP’den ise Hasan Hüseyin Şişman’ı bu komisyona layık gördü. Seçimin bitmesiyle söz alan MHP Belediye Meclis Üyesi Şişman, “Şahsım olarak Plan ve Bütçe Komisyonundan istifa ediyorum.”dedi.

Yapılan bu sözlü istifanın ardından Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar devreye girdi ve Belediye Meclisi’nin aldığı kararın bozulamayacağını ancak dilekçe vasıtasıyla Belediye Meclis Üyesi Hasan Hüseyin Şişman’ın istifasını sunabileceğini ve istifanın bu şekilde değerlendirmeye alınabileceğini kaydetti.

Başkan Allar’ın devreye girmesinin ardından meclisteki tansiyon düştü. 07 Nisan2014 Pazartesi akşamı gerçekleştirilen toplantıda görev dağılımı şu şekilde oluştu: Meclis 1. Başkan Vekili: İsmail Çetin, Meclis 2. Başkan Vekili: Ahmet Tabak, Meclis Kâtip Üyeleri: Recep Tok-Elvan Çelik, İmar Komisyonu Üyeliği: Ahmet Hamdi Coşkunyürek-Hakan Özyiğit-Cem Gül, Plan ve Bütçe Komisyonu: Ergün Çakır-Hüseyin Özcan-Hasan Hüseyin Şişman, Arsa Satış Komisyonu: Ahmet Hamdi Coşkunyürek-Uğur Kutlugün- Arzu Özcan, Sosyal İşler Komisyonu: Mehtap Demirses Burku-Recep Kaya-Hüseyin Birbilener, Encümen Üyeleri Seçimi: İsmail Çetin-Ahmet Hamdi Coşkunyürek, Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği Üyeleri Seçimi: Mustafa Allar-Ergün Çakır-Hakan Özyiğit-Hüseyin Özcan-Ahmet Tabak-Elvan Çelik, Esentepe Turistik Tesisler Kurma ve İşletme Birliği Üyeleri Seçimi: Mustafa Allar-Recep Kaya-Uğur Kutlugün, Deri Organize Sanayi Üye Seçimi: Mustafa Allar, Gerede Organize Sanayi Bölgesi Üye Seçimi: Mustafa Allar-Recep Kaya-Hüseyin Özcan, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeliği: Mustafa Allar.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, mecliste yaptığı konuşmada, “Değerli Meclis Üyelerim; 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri İlçemizde huzur ve güven ortamında gerçekleşti. Halkımızın takdiri neticesinde Meclisimiz bu şekilde belirlendi. Sandıktan çıkan her sonuca, milli iradeye her zaman saygı duyduk. Halkımız her şeyin en güzelini bilir. Bütün mücadelemiz birlik ve beraberlik içersinde Gerede’mizin kalkınması, gelişmesi, daha yaşanabilir bir şehir olmasıdır. Meclis olarak üzerimize büyük vazifeler düşüyor. Gerede’mizin menfaatleri doğrultusunda hep birlikte çalışacağız. İlk toplantımız ve bundan sonra ki süreç memleketimize hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Cevap bırakın